• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25] Ameryka Płd. Kakadu&Panda

#1
Witam,

Bardziej to spontan niż długoplanowane działanie, ale wczoraj udało mi się postawić takiego malucha
Myśl przewodnia jest taka aby ten baniaczek był przejściowym domkiem dla moich maluchów kakadu zanim wyruszą do właściwego im akwa
Za chwile skończy się okres opieki samicy nad młodymi i mogą być postrzegane jako intruzy, konkurencja

Póki co w szkiełku pływa 5 kirysów panda ( maluchy takie po 1 do 1,5 cm ) i lada (ty)dzień jak samica przestanie interesować się maluchami trafią tam 3 kakadu ( około cm max 1,5 )

Parę słów o sprzęcie
z baniaka 126l mam dojrzały fan filter 2+ ( działa na 1\3 mocy )
grzałka thermo+ 50 z termostatem na 26st
oświetlenie poki co lampa ledowa ale docelowo myśle o jakimś decolightie mam co prawda pokrywe ledową aquaela nawet z dwoma ledami ale to chyba za duzo
tu raczej chodzi o lekkie oswietlenie a nie naswietlanie akwa Wink

podłoze to piasek w wiekszości o grubości 0,1 - 0,3 mm by aquael

dekoracje
korzen, szyszki olchy, liscie wraz z gałązkami dębu

Roślinność
wąkrotka białogłowa, paprotnica szerokolistna,mech jawajski, bedzie kulka gałęzatki kulistej, , kepka ponikła maleńkiego Wink

H2O
po 1\3 woda ze "starego" baniaka, RO, torfianka

Liczę na uwagi, wskazówki...


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wszystko pieknie i ladnie ale 26* to dla kiryskow troche za duzo na dluzsza mete
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A dzieki 
Faktycznie roznie podaja ze 24 25 to dla nich max
Skorygujemy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Obsada jest juz w komplecie tzn 5x K. Panda i 4 małe kakadu ( jakie było moje zdziwienie jak udało sie wyłowic 4 a nie tak jak poczatkowo myslałem 3 sztuki )
zarosniety baniak daje spore mozliwosci odchowu młodych Smile

3 kakadu sa zdecydowanie wieksze od tej ostatniej ( podejrzewam ze to samica bo jest niemal nieubarwiona )
maluchy mimo ze maja ponad 3 tyg swietnie radza sobie z wazonkowcami i wykazuja juz agresje wzgledem siebie ( wyodrebnił sie dominujacy samiec )

I tu pytanie: jakie rozmiary powinny miec kakadu kiedy zdecyduje sie na ich sprzedaz, oddanie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Temat umknal uwadze innych Smile
Decyzja nalezy do ciebie. Generalnie ponad 2 centymetrowe rybki nadaja sie do zmiany wlasciciela, ale przy takich rozmiarach raczej ciezko o rozróżnienie płci, wiec potencjalny kupujacy musialby wziąść cala grupe zeby liczyc na jakas parke czy harem. Jakby jednak okazalo sie ze z twoich 4 rybek jest jeden samiec i 3 samice to proponuje zaczac grac w lotto Wink
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
haha a to juz zasługa mamusi kakadu Smile
lekko nie miała bo zjadanie małych przez samca czy wogole inne kakadu chyba nie jest powszechne?

raczej małe nie zmieniż własciciela razem ta 4ta jest ponad dwa razy mniejsza od pozostałch

aha mam jeszcze takie pytanie czy jesli w takim rozmiarze jeden osobnik przegania pozostałe 3 sztuki to czy przypadkiem to nie sa 4
samce?
dzieki pozdro

szybka edyta
tym wyrosnietym maluchom daje czas do konca stycznia mysle ze to bedzie odpowiedni moment na znalezienie im nowej chaty Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
moje większość ma 2cm. Największa sztuka 3cm i dalej nie jestem pewien. Dziś wydaje mi się, że zaczynają się robić ostre końcówki płetw u tej największej sztuki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A tak o sie teraz to szkielko prezentuje:
byłem zmuszony dodac 4 spore helmety bo korzen zakwitł Wink


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości