• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pundamilia sp. "crimson tide"

#11
Niestety to moje jedyne ryby z ostatniego transportu. Z początkowych ocalałych pięciu rybek pozostały tylko te dwie które wykończyły resztę współtowarzyszy ( miały całkowicie obgryzione płetwy grzbietowe i ogonowe). Nie sądziłem że 2 cm ryby mogą przejawiać taką agresję. Fakt jest tez to moja wina Sad, umieściłem je w małym zbiorniku i nie miałem akurat zbytnio czasu aby zajmować się rybkami.
A odnośnie transportu - no cóż pomyłki się zdarzają. Pewnie zostały błędnie zapakowane podczas przygotowywania wysyłki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wreszcie mogę pokazać wybarwionego samca. Krzysztof mam nadzieją że teraz będzie można określić jednoznacznie co to za gatunek "zaplątał się w dostawie"
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Hejka
To na pewno nie "crimson tide". Na pewno jest to P. nyererei ale żeby powiedzieć który wariant to musiałbyś podesłac zdjęcia samca w barwach godowych. To może być Makobe. Ryby były od Marco a on w tym czasie miał wariant Makobe i Senga Point, Senga Island. Na Senga Point nie wygląda - ma za mało czerni. chyab Senga Island.
Czy to jest jeden jedyny egzemplarz?
Wstaw zdjęcia Twoich ryb jeśli możesz. Starsznie jestem ciekaw "tipped blue"

Wyślij numer tel na priv to tyrkne do Ciebie.
Pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mam tylko tego jednego samczyka plus samiczka ( właśnie nosi pyszczek wypełniony do granic możliwości Smile ). Odnośnie "tipped blue" musisz uzbroić się w cierpliwość. Na dzień dzisiejszy do chwili gdy nie postawię docelowego zbiornika niestety wszystkie moje ryby zmuszone są do pływania w jednym akwarium i nie pokazują swoich barw.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
możesz wrzucis zdjęcie samiczki? Ciekaw jestem czy samica jest też nyererei.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Na dzień dzisiejszy będzie problem z fotką samiczki. W tej chwili pływa odseparowana w kotniku siatkowym i nie dam rady zrobić jej zdjęcia. Może dasz radę stwierdzić czy to na pewno nyererei ze zdjęć załączonych wcześniej. Samiczka na ostatnim zdjęciu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
na 100% to Pundamilia nyererei - nie "crimson tide". Ale zagadka...
Samiec ma piekny typowy dla gatunku kształt ale jaka to odmiana ????
A może Ruti?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Kurcze to może by zapytać Marco co to za odmiana mógła zaplątać się w wysyłce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nowy samiec Alfa - właśnie zaczął gody.


   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Krzysiek,
Widzę, że miałeś dziś czas na małą sesję swoich rybek, i dobrze, bo mały ostatnio mieliśmy ruch w tematyce jeziora. Nieźle się skubaniec błyszczy Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości