• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 140L i jedna para pielęgnic

#1
Witam, 
akwarystyką zajmuję się już jakieś 8 lat, lecz pielęgnice będą moim debiutem. Po ostatniej klęsce w akwarystyce zbieram siły i szukam czegoś nowego Smile

Wpadły mi w oko pielęgnice zebry. 
Mój zbiornik ma wielkość 100x35x40 [dłxszerxwys]. Czy jest możliwe, aby w tym zbiorniku gościła tylko jedna para tego gatunku? Ewentualnie coś więcej? 

Po prostu szukam dużej ryby, która nie będzie się męczyła oraz pod którą dostosuję cały biotop, dlatego nie piszę nic więcej o akwarium bo to wszystko zostanie ustawione pod gatunek.

Jeśli macie jakieś inne propozycje dużych ryb do tego zbiornika, będzie mi bardzo miło. Blush
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możesz zmierzyć parametry wody w kranie? To trochę naprowadzi nas w tym co możemy polecić. Możesz kupić wodę lub filtr RO?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jestem i już podaję wyniki z mojego testlaba JBL:
Mam dwa ujęcia wody w domu, dlatego przedstawię oba:
Ujęcie nr 1:
-pH 7
-NO3 2-5
-PO4 0
-Fe 0
-GH, KH 2-3

Ujęcie nr 2:
-pH 8
-NO3 20-40
-PO4 0
-Fe 0
-GH, KH 7-8

Nie jest dla mnie problemem korzystać z któregoś źródła.
Filtr RO cenowo nie jest również problemem, natomiast nie wiem jak go podłączyć (wcześniejsze akwaria roślinne były z powodzeniem prowadzone na ujęciu nr 1, dlatego nigdy nawet nie pomyślałam o RO) Rolleyes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wybieram ujęcie numer 1. Z takimi parametrami idź w barwniaki albo pielęgniczki. W przypadku 80% gatunków Apisto nie potrzebujesz dodatkowej obróbki wody poza dorzuceniem paru liści do wody, a dla barwniaków praktycznie nic nie musisz robić. Na forum dostępne są takie gatunki jak Pelvicachromis subocellatus. Gorąco polecam.

W takim akwarium możesz mieć parę zebr albo innych podobnych gatunków z Ameryki Środkowej, ale mając takie parametry w kranie szkoda męczyć ich w tym litrażu. Wykorzystaj to co masz Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czemu ja muszę mieć 19 niemców w kranie, gdy inni mają wybór pomiędzy dwoma kranami z miękką i twardą wodą bez żadnej zabawy Krzyk.

Anigh możesz dużą część pielęgniczek, tych co w największym BW nie występują(chociaż jakbyś użyła armaty torfowej to i duża część tych trudniejszych by miała okej Big Grin) tutaj trzymać bez żadnego problemu jak Piotrek pisze. Przykładowo kakadu, baenschi, trifasciata, borelli, eremnopyge, pucallpaensis, czy ramirezi i altispinosus by miały okej bez większych ingerencji niż wrzucenie liści, czy pończochy z torfem. W przypadku borelli i trifek mogłabyś je nawet połączyć Smile. Nie można też zapomnieć o akarkach- moim zdaniem wszystkie Nannacara i Laetacara, jak i C. maronii by nie narzekały Wink. Jezeli chodzi o barwniaki, to wszystkie Pelvicachromis by dały radę, tak samo jak A. thomasi.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Są piękne ale małe, nie zaspokoją mojej potrzeby Zmeczony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dużych ryb i tak do takiego akwarium nie wpuścisz.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. 
Dla mnie "duża" ryba ma 10cm+.
Bardziej zadowoli mnie biotop, w którym usunę rośliny bo mam ich już serdecznie dość, ileż można się nimi zajmować, a z tego co widzę prawie wszystkie pielęgniczki mają na zdjęciach w tle jakieś krzaczory Sad Może to kwestia ludzi - dodają, mimo że w naturze nie występują. 

No ale jakoś wpadły mi w głowę te zebry, nie potrafię ich wybić z myśli, mimo że te wszystkie pielęgniczki są ładniejsze od zebr.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Maronki nie są takie małe. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na nowy rok będę miał na wydaniu nanoluteusy. Skąd jesteś?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości