• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pytanie o BW

#11
(13-12-2017, 18:35 PM)skrzatekMK napisał(a): Ale kogo młodych? Kirysków czy pielęgnic? I dlaczego?

I tych i tych.
Młode w takim towarzystwie to doskonały pokarm dla tych ryb, które są w danym momencie szybsze.

W akwarium towarzyskim rzadko się udaje odchować młode.Są zjadane.
Co ciekawe także przez rodziców (nawet przez pielęgnice).
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ale otoski są zimnolubne i glonożerne dlatego odpadają. Temp przy neonach za wysoka, no a glonów brak.

Mam takie jeszcze pytanie. W swoim roślinniaku na ziemi ogrodowej, podłoże ma od 6 do 10cm grubości. Ile cm grubości piachu daje się w takim BW? Max 3 cm wystarczą?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
3 cm wystarczą w zupełności.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A ile dać tych kulek nawozowych? I czy na całej powierzchni dna, czy tylko tam gdzie rośliny? Obecnie w swoim to jak daję kulki to około 20 na całe dno, ale roślin jest od groma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tak naprawdę możesz dać jedną kulkę pod żabienicę raz na kilka miesięcy i wystarczy Wink w prawdziwym, "herbacianym" BW roślin za bardzo mieć się nie da. Chyba że celujesz w słomkowe wody, ale to już nie BW. A wąkrotka białogłowa czy pistia wyżywią się same.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
I żabienica się sama wyżywi w liściarium, szyszkarium, korzeniarium.
Kulki według mnie to pic na wodę, czyli zbędny dodatek.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czyli następny problem z głowy jeśli chodzi o kulki. Najwyżej dam te pare co mi zostało pod żabienicę i będzie spokój.

Natomiast mam pytanie o barwę światła. Co będzie lepsze i bardziej naturalne? 6500 czy coś ala 3000? Jeśli to drugie to jaka dokładnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Planujesz rośliny pływające?

Według mojego gustu ładnie w BW wygląda światło żółte lub nawet bliskie "płomienia świecy". Barwa ok. 2000 - 2800 K. Ale przy 3200 K także powinno być ładnie.
No i nie za mocne.

Odradzam światło białe. Psuje efekt BW.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Może się to wydawać dziwne, ale... 10000K. Sama przetestowałam kilka różnych kolorów światła - zimne (ja mam Leddy Tube "Marine") najlepiej wydobywa czerwienie, brązy, ogólnie "klimat" BW. W cieplejszym 6500K ("Sunny") całość wygląda bardziej żółto, głębia jest jakby zmniejszona, kontrasty łagodniejsze.

Edit: tu masz przykład mojego baniaka: po lewej "marine", pośrodku i po prawej "sunny":

[Obrazek: attachment.php?aid=33034]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jak widzisz, barwa światła w BW to raczej rzecz gustu i upodobań, a nie jakieś "wskazówki" jak przy barwach światła dla typowego holendra z roślinami wymagającymi.

Może po prostu przetestuj?
Kup kilka zwykłych żarówek w różnych barwach i zobacz w jakim kierunku bardziej Ci pasuje.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości