• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Military Helmet - jak sie ich pozbyc?

#21
Helenki wytrzebią wszystko, potwierdzam. Też miałem plagę zatoczków (łatwo przytaszczyć jajka np na roślinach). Długo walały się ich muszle, obecnie nei ma ani jednego. Natomiast helenek z 3 zrobiło się 30+....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ta przyjazn wydaje sie raczej niemozliwa co do ryb to niestety kakadu nie poluja mi na slimaki zauwazylem tylko ze samice wyrzucaja slimaki z kokosow Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Według mnie to nie są helmety.
Owszem jajka mogą być, ale to "małe" z kolejnego zdjęcia to nie jest helmet.

Wygląda na jakiegoś zatoczka.
Wspomniane heleny poradzą sobie bardzo dobrze z tymi maluchami. Dopóki będą maluchy do jedzenia to helenki raczej nie ruszą helmetów.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
A co z argumentem ze jajka nosze na muszli helmeta zaczynaja ozywac i to cos malego to na 99,9% wyklulo sie z tych jajek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(13-12-2017, 11:57 AM)mikezetfirst napisał(a): A co z argumentem ze jajka nosze na muszli helmeta zaczynaja ozywac i to cos malego to na 99,9% wyklulo sie z tych jajek

Daj lepsze zdjęcie.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Helmet nie wykluje się w słodkiej wodzie, prawdopodobnie nie twardnieje wtedy muszla i coś go zje.

Co do helenek - owszem, pomogą w trzymaniu w ryzach populację innych ślimaków, ale po pewnym czasie będzie plaga helenek, których już nie ma jak się pozbyć (jedynie odławiać).

Porządek z ślimakami na pewno zrobią bocje, ewentualnie chemia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ale jak trzymac bocje z kakadu ?! ;/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jeżeli to dla Ciebie nie problem, po prostu je zbieraj i coś z nimi dalej rób po podmiankach Wink (nie wiem: ślimakarium, skarmienie nimi ryb, oddanie komuś innemu itp.) ja przy każdej podmiance wyłapuję sporo nawet niechcący odmulaczem. Są też pułapki na ślimaki.
Bocja to inne klimaty niż kakadu, do tego wymaga dużego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Jeśli to naprawdę helmety, to chętnie przygarnę od Ciebie w każdej ilości.
Tylko... nie wiem jak daleko jesteśmy od siebie...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Nie trzymać bocji w pierwszym lepszym akwa. Rady o bocjach są nie na miejscu, bo potem w małych akwariach lądują bocje wspaniałe...

Helenki nie mnożą się często, a ich jajeczka są łatwe do zauważenia.

Jak nie przekarmiasz ryb, to zatoczków nie będzie dużo. Jak masz kwaśną wodę, to jeszcze będą miały gorzej, bo zaczną się rozpuszczać.

Możliwe, że jajka helmetów odpadają od danego miejsca. Sprawdź raz jeszcze, czy to nie przytuliki, bo są wielkości i kształtu jajek helmetów.

Jajka zatoczków to galareta z rozwijającymi się w środku ślimakami( cały pakiet), w którym widać ślimaki w postaci rosnących kropek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości