• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: oswietlenie punktowy w 450l

#11
U mnie poki co pracują po około 5h dziennie. Przez te 5h podgrzewaja mi wode o pół stopnia. Obudowa jest gorąca. Sa umocowane jakies 2-3cm od wieka pokrywy, ale pokrywa jest letnia. Słyszałem, że z trwałością tych naswietlaczy jest kiepsko. Ja się nie wypowiem, bo uzywam dopiero tydzień.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
a co sądzicie o tym zeby przykryć akwarium pleksi, bo otwarte akwa z pawicami moze być troszkę ryzykowne. Czy wiązka światła nie bedzie przytłumiana przez pleksi? Jak byście to rozwiązali?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Na pewno czymś przykryj, szczególnie tam gdzie będzie naświetlacz bo ja pawica chluśnie to światełko i podłoga zalana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(13-12-2017, 15:05 PM)Theboogie2k napisał(a): a co sądzicie o tym zeby przykryć akwarium pleksi, bo otwarte akwa z pawicami moze być troszkę ryzykowne. Czy wiązka światła nie bedzie przytłumiana przez pleksi? Jak byście to rozwiązali?
Pleksi będzie się bardzo wyginać pod wpłyem ciepła. Sprwdziłem i na większych powierzchniak jest to bardzo upierdliwe.
 Jak chcesz coś podobnego to poliwenglan będzie znacznie lepszy ale sporo droższy. Możesz użyć wersji komorowej. Jest tańsza ale trochę światła odetnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości