• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ziemiojady i pielęgniczki w 200l

#1
Witam planuje właśnie założyć akwarium szkiełko do dyspozycji mam 200l więc ciut małe do tego filtr unimax 250. Od dawno podobają mo się ziemiojady chodzi mi po głowie żeby zakupić 4 sztuki GEOPHAGUS SP. ‚RED HEAD TAPAJOS’ czy ryby nie będą się męczyć w takim litrażu??? Jako towarzystwo chciałby dodac im 4 sz Apistogramma borelli opal oraz może małe stadko Nannostomus marginatus co myślicie o taim pomyśle??? Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Obawiam się, że jednak litraż za mały... Masz na myśli taką rybkę?:
http://www.seriouslyfish.com/species/geo...ange-head/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie dość, że litraż nie ten, to do tego Ci tapajosy zeżrą resztę obsady Wink.

Ziemkami fajnymi do łączenia z apiściakami są Guianacara geayi, ale do tego potrzeba szkła o dużym dnie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Guianacara geayi dadzą radę w 200l o standardowych wymiarach 100x40x50 ? i nie zjedzą reszty towarzyszy?? ewentualnie jakie inne rybki wybrać do towarzystwa??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W e-zinie masz mój artykuł o gejajkach Wink.
https://issuu.com/cichlidae.pl/docs/ezin6_poj

Takie dno to akwarium na jedną parę G. geayi, nic więcej nie dorzucisz z pielęgnic- brakuje tych 10cm szerokości. Jak akwarium jeszcze nie jest postawione to idź w szkło szersze, wtedy wpuścisz gujan dwie pary i to będzie dużo lepsza opcja- to ryby bardzo lubiące swoje towarzystwo, tworzące kolonie lęgowe w naturze Smile.
Do gujanek mozesz wpuścić tutaj duże kąsaczokształtne i np. jakieś większe kiryski.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
szczerze mówiąc szkiełko już mam razem z stelażem pod nie i nie zabardzo chciałbym je zmieniać raz że koszta ( chciałem kupić dobry filtr RO) dwa że miejsca w pokoju brak a ten wymiar idealnie mi pasuje. Czyli niestety moje marzenie o ziemijadach zostanie odłożone do realizacji w przyszłości  Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Parka Ramirezek będzie ok. A to też Geophagus tylko że Micro Smile
Nic większego nie dawaj, no może jeszcze Biotodomy jakieś ale nie popływają sobie za dużo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A właśnie. Czy Ramirezki zgodziłyby się z Biotodomami (parametry, zachowania)?
I jak jest z kopaniem w piasku u Biotodom, ryją dno jak buldożery czy tylko w małym stopniu? - Ramki wygrzebują najwyżej jamki i można mieć przy nich rośliny Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Biotodomy podczas tarła będą za agresywne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-12-2017, 02:44 AM)Ramirez Dolores napisał(a): A właśnie. Czy Ramirezki zgodziłyby się z Biotodomami (parametry, zachowania)?
I jak jest z kopaniem w piasku u Biotodom, ryją dno jak buldożery czy tylko w małym stopniu? - Ramki wygrzebują najwyżej jamki i można mieć przy nich rośliny Wink
Boitki to nie jacyś wielcy kopacze. Podczas tarła kopią krater pod jakims korzeniem. Generalnie to "ziemiojady" trochę takie naciągane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości