• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czerwona plama Guianacara geayi

#1
Witam.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Mam rybę od miesiąca. Jak ja kupowałem to już tak miała. teraz  po zmianie oświetlenia jest bardziej widoczne. Jest to dorosła samica. Mieszka z partnerem + 3 młode, stadko neonkow i 3 zbrojniki. 375L. 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ktoś ma jakiś pomysł? Na fishlore.com znalazłem zdjęcie z podobnym przypadkiem. Zalecano środki na bazie nitrofurazonu. Znalazłem u nas Bactocaps F. Czy ktoś miał doświadczenia z tym preparatem? 
z góry dziękuję

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Takie owrzodzenia może powodować kilka różnych bakterii, każda wymagającą innego antybiotyku... :/
Ja bym spróbował połączenia Baktoforte + Baktoforte S, jeśli nie będzie poprawy to coś mocniejszego w stylu tetracykliny... Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dziękuję spróbuję i podzielę się obserwacjami
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(09-12-2017, 22:34 PM)Ruki napisał(a): Takie owrzodzenia może powodować kilka różnych bakterii, każda wymagającą innego antybiotyku... :/
Ja bym spróbował połączenia Baktoforte + Baktoforte S, jeśli nie będzie poprawy to coś mocniejszego w stylu tetracykliny... Wink

Wygląda na to że ani Baktoforte ani tetracyklina nie pomogły. Ewentualnie coś źle zrobiłem np nie zaciemnilem zbiornika na Baktoforte. Zastosowałem je łącznie z Baktoforte S wg wskazówek od producenta. Wykonałem jeden 3 dniowy cykl. Po kilku dniach zaaplikowałem tetracylkline w postaci chlorowodorku z antybiotyki Tetracyklinum 250 Najpierw kapielw stężeniu 100mg/L przez godzinę a następnie w głównym zbiorniku 250mg/50l z zaciemnieniem przez 3 dni. Poprawy zbytniej nie widać. 
Ponizej filmy z wczoraj. Postaram się dziś lepiej doświetlić i wrzucić lepszej jakości materiał. Dodatkowo materiał z samcem który ma podobne ale malutkie krostki na pysku. Będę wdzięczny za podpowiedzi co można spróbować. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Miałem coś podobnego u mojej maronki, na wacik rivanol i przemywasz raz dziennie, pomaga Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(27-12-2017, 21:06 PM)Zelus525 napisał(a): Miałem coś podobnego u mojej maronki, na wacik rivanol i przemywasz raz dziennie, pomaga Smile

Dzięki. Jakie stężenie rivanolu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-12-2017, 22:38 PM)Tamlin napisał(a):
(27-12-2017, 21:06 PM)Zelus525 napisał(a): Miałem coś podobnego u mojej maronki, na wacik rivanol i przemywasz raz dziennie, pomaga Smile

Dzięki. Jakie stężenie rivanolu?
Ja mam zwykły w płynie, moczę wacik i tyle.
0,1% bodajże tam jest
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wygląda na to że .chorobę zatrzymaliśmy rivanolem. Do wyzdrowienia jeszcze trochę ale się nie pogarsza. Są spore ubytki w łuskach ale rana jest czysta i mam nadzieję że się będzie goiła. 
Dziekuje za pomoc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Cieszę się że mogłem pomóc Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości