• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 112l bw

#1
Witam wszystkich, planuję założyć bw 112l. Jestem nowym akwarystą i nie jestem do końca pewien co do obsady, myślałem o

- pielęgniczka ramireza - 1+3
- neona innesa - 15
- kirysek sterby - 10
Wystrój to będzie korzenie przytwierdzone do tylnej szyby a na dnie liście buku i szyszki olchy
Czy waszym zdaniem obsada w takiej ilości może być, czy może jest za duża do tego litrażu? 


Będę wdzięczny za podpowiedz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ramirezy w parach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ramirezy to raczej do CW... niektórzy je trzymają w czarnych wodach, ale z tego co wiem, one się lepiej czują w jasnych, przejrzystych, obsadzonych roślinami (uwielbiają się przeciskać między łodyżkami, liśćmi).
Sama mam ramirezki, to wiem. Wymagają też dużo cieplejszej wody (26-27 st. C) niż neony Innesa (22-23 st. C).
Jak chcesz czarne wody, jest spory wybór pielęgniczek, np. możesz mieć harem kakadu albo jakichś innych apisto - doświadczeni Koledzy na pewno podpowiedzą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślałem jeszcze że może zamiast Ramirez dać więcej kirysków, tylko nie eiem ile może ich być w takim litrażu. Nie chciałbym żeby žle się czuły
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kirysków nie mam, więc się o nich nie wypowiem... ale neonków spokojnie możesz dać do tego litrażu 20-25 sztuk. Ja w 63 l mam 15 (+8 boraras brigittae, ale one to skrzaciki są).
Korzenie to raczej do ustawienia na dnie Wink zwłaszcza jak kupisz już namoczone, to od razu opadną. Sama dziś zaaranżowałam blackwater, zapraszam na mój kanał dla - być może - inspiracji Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Oglądałem. Zarąbiste masz te korzenie zwłaszcza ten główny jest fajny, jakbyś go nie chciała to mogę go zabrać Smile ale na poważnie to też nie mam możliwości żeby znaleźć korzenie w środowisku naturalnym i też będę musiał się poratować allegro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Haha, mój ci on jest Big Grin Kupowałam u gościa o ksywce Korzenie1 (w innych miejscach opisuje siebie jako Gurami1), on ma mnóstwo zarąbistych korzeni (chyba mieszka w lesie).
Powodzenia, trzymam kciuki za Twój projekt i śledzę temat Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki,  jak coś wymodzę napewno się pochwalęSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości