• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 54l SA - pierwsze akwarium

#21
Roślinki posadzone, woda cały czas zamglona ale już wiem że to kwestia bakterii z pożywką które lałem kilka razy. Poza tym korzeń barwi mi wodę co troche mnie denerwuje ale dopóki piasek i gąbka nie nasiąkną bakteriami nie zmjeniam ceramiki na klarującą. Z tłem miałem tak jak Ty. Nie chciało wyschnąć. Mimo że kupiłem Juwela jedno i drugie. Kupię bristol i przykleje czymś. Wodę mam 30%RO czyli dokładnie taką jak w sklepie koło mnie. Teraz będę podminiał czystym RO.

A więc taką o to szafkę nocną teraz mam Haha

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Jakie masz roślinki?
Planujesz coś dołożyć do "twardej" aranżacji?

To normalne, że korzenie barwią. Odrobina kolorku i garbników nie zaszkodzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
15 strzałek skrzydlatych z tyłu i 10 żabienic delikatnych w środkowej części. Co proponowałbyś dołożyć ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
To tylko moje widzi mi się.
Czyli sam trawnik. Dałbym jeszcze jakieś wyższe rośliny.
Pytam, bo na moje jest pustawo. Może Mikrozoria na korzenie, kilka mniejszych korzonków, żeby te bryły nie stały tak "wyrwane z kontekstu".
Nie wiem. Może jak zarośnie, to jakoś się dotrze ta aranżacja. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Sagittaria subulata powinna urosnąć do wysokości baniaka. Echinodorus tenellus urośnie do połowy. Wszystko powinno się dotrzeć chociaż mi już teraz aranżacja się podoba Smile

Zastanawiam się nad tą saittarią jeszcze bo w opisach jest wysokość ponad 30 cm a jak oglądam zdjęcia i filmy nie widzę takich dużych okazów.

Jakie Wy macie doświadczenia z tą rośliną ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
U mnie na RO i piasku subulata ma najwyżej 5 cm; takie pokładające się liście Wink wygląda trochę jak dzika trawa na łące (w przeciwieństwie do parvuli, potrafiącej wyglądać jak sztywny strzyżony trawnik).
Wytrzymała roślina, choć musiała się zaaklimatyzować i dopiero po x miesiącach wypuszcza odnóżki spod piasku w coraz to nowych miejscach baniaka... ot rośnie sobie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
U mnie Sagittaria subulata egzystuje przy wysokości 3-5cm. Tongue
Rzadko się zdarza, że urośnie tak wysoko. Ogólnie jest kapryśna. Lepszy byłby nurzaniec nana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Myślałem nad nurzańcem nana ale on pochodzi z azji. Spiralis rośnie za duży. Spróbuję dosadzić echinodorus magdalensis.

Przykleiłem tło z brystolu. Od razu lepiej to wygląda i ryby zrobiły się mniej płochliwe. Kupiłem też węgiel aktywny i herbatka w końcu zniknęła. Po zachowaniu Ramirezek wnioskuję że brak garbników im odpowiada.

Pierwsze fotki z obsadą Haha

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
No, wygląda coraz fajniej Smile piękne rybki. Krajobraz tak jakby trochę iwagumi? Wink (w moich ustach to nie obelga, ja uznaję różnorodność "skejpingów", byleby zachować parametry dobre dla ryb.)
Koniecznie dosadź magdalensisa, bo ciut pustawo, a ramirezki lubią się przeciskać między listkami czy gałązkami roślin. Obserwacja własna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Gratuluje Smile A nie trochę za szybko pierwsze rybki wpuściłes? Parametry wody stabilne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości