• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 112 delikatne bw

#1
Witam, z lekkim opóźnieniem ale udało się postawić 112.
Baniak:112 80x35x40h
Oświetlenie: belka Aquel Leddy Slim 32W Plant
Filtracja: Aquel Unimax 250 gąbki i ceramika
Podłoże: piach z castoramy pod nim ziemia ogrodowa
Woda: czyste RO. Ph 6,6 Kh 0 Gh 1
Dekoracje: korzenie, szyszki olchy, liście ketapangu
Rośliny: kryptokoryny, nurzaniec, anubiasy, rogatek
Obsada: po ustabilizowaniu planuję kakadu 1+2, 10 razbor klinowych, może kiryski panda ale to nic pewnego, jakiś zbrojnik.

[Obrazek: nAd6fI.jpg]
 Teraz zastanawiam się nad roślinami niby nie wymagające ale czy dadzą radę na czystym RO?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(05-12-2017, 19:46 PM)skein napisał(a):  Teraz zastanawiam się nad roślinami niby nie wymagające ale czy dadzą radę na czystym RO?
Na czystym RO, na kwasie ale na świetlówkach, dają radę Wink, nie wiem jak na ledach.
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid135093
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na ledach też Smile u mnie rogatek w RO się rozpuścił, ale może u Ciebie da radę. Jak szukasz roślin do RO, zerknij na mój kanał, niedawno publikowałam filmik o moim sposobie na akwarium roślinne bez nawożenia Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jakie pokarmy z Naturefooda polecilibyście pod moją przyszłą obsadę (chodzi o suche) jako dodatek do mrożonek? Tych rodzai jest chyba z tysiąc Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Premium Kristall, Supreme Kristall, Supreme Marin - z doświadczenia: moim rybom najlepiej smakują Wink Supreme Artemia jest trochę oszukana, bo artemii ma 3%.
A jak chcesz coś naprawdę dobrego, zainteresuj się pokarmami North Fin, Omega One, New Life Spectrum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Miałem niezłą zagwozdkę ponieważ wszystkie rośliny ładnie rosną i puszczają nowe liście poza valisnerią, jak się okazało winny był rogatek który był w nią wpleciony przez ruch wody. Całkiem przypadkiem natknąłem się w internecie na informacje, że nasz rogatek podtruwa rośliny rosnące obok, nurzaniec praktycznie się rozpadał a ta bestia rosła w najlepsze pozbyłem się go i valisneria zaczęła "odbijać".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Hej, nie było mnie na forum dość długo ale w sumie w akwarium nic sie nie zmieniało. Od kilku miesięcy borykam się z glonami, które pojawiają się po pracach w akwarium typu przycinka roślin. Następnie bardzo powoli ustępują ale całkiem uniemożliwia to zmiany w baniaku. Nie wiem co to za glony bo wyglądają dość nietypowo może ktoś doradzi jak z tym walczyć i rozpozna to dziadostwo. Dodaje zdjęcie poglądowe.
https://zapodaj.net/4a1d489a992b9.jpg.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Sinice. Big Grin Zaburzone proporcje azotu do fosforu, ale czasem tylko zastosowanie chemicleanu(lub innego podobnego) pomoże.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dzięki za szybką odpowiedź rozczytam temat sinic może znajdę jakąś naturalną metodę zanim czegoś naleje Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
U mnie na czystym RO rośnie wszystko poza kryptokoryna. A najlepiej lotos zielony Tajwan. Na tafli żęsa i wgłebka. Oswietlenie mam na ledach 10h białe niebieskie i czerwone 7W i dodatkowo w tym czasie 5h samo białe zimne 10W i glonów nie ma poza lisciami anubiasy. Ale to może zasługa 4 helmetow.
Widzę że z aranż zacząłeś jak ja od centrum i symetrii. Szybko mi się to znudziło i teraz jest tak.


Załączone pliki Miniatury
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości