• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x60

#1
Witam,
Już się chwaliłem nie raz, że kocham Barwniaki (ogolnie małe pielęgniczki ale barwniaki najbardziej) no i odkąd skończyłem 10 lat miałem je w swoim akwa (nie jednym z resztą Wink). Parki zgodnie pływały w zbiornikach 80x30x30 ale (bez hejtów teraz) trafiały mi się pary, którym było świetnie w akwariach 60x25x25. Wcale takie ruchliwe nie są, dać im tonę piasku, korzeń na pół akwa i kokos i nie ruszają poza ten obszar. W tym momencie w akwa 80x30x30 gdy nie mają młodych nie wychodzą poza swój obszar jakieś 40-50x30cm. Wszystko cacy lecz nie mam pewnego doświadczenia - trzymanie więcej niż jednej pary. Też się tym chwaliłem ale przypomnę, powiększyłem swój regał ( w końcu) i mam więcej miejsca tzn 5 zbiorników o powierzchni 120x60. Jeden z tych zbiorniczków myślę przeznaczyć na więcej niż parę taeniatusów albo kribensis. Wysokość 45, towarzystwo to jakieś Proporczykowce plus może coś małego jeszcze. Mam wątpliwości co do trzymania 3 par na takiej powierzchni dna, warto spróbować czy wybijecie mi ten pomysł z głowy? Wink bo 2 pary + Nanochromisy nie dadzą chyba rady (wiem, że 1 albo 3 samce Apisto lecz czy przy Barwniakach działa to tak samo?).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Prędzej się uda 3 parki kribensisów utrzymać niż miks 2 dwóch gatunków. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak dla mnie idealne byłyby tu subocellatusy Tongue. Z nimi możesz połączyć thomasy, transy, roloffi, a nawet chromido Wink.
 Rukiemu chyba udawało się trzymać 3 pary subocellatusow w 100x50cm dno. Tu w jednogatunkowym może by dało radę nawet 5 par, a 4 prawie na pewno, jeżeli byśmy trzymali same.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ruki a to z tą agresją miedzy taeniatusami a kribensisami jest taka przepaść? Big Grin Myślałem, że agresja i terytorializm jest u nich taki sam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak, subków to spokojnie 4 parki można dać. Ale z transami ich bym nie łączył- nie te wymagania wodne. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No to skoro kribensis są mniej agresywne niż taeniatusy to spróbuję z 3 parkami plus jakieś proporce 4+6?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kribensisy, zwłaszcza dzikusy, są znacznie agresywniejsze od taeniatusów. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeśli tak jest to zaczynam wątpić czy to się uda. Ruki trzymałeś taeniatusy lub kribensis w większych ilościach w jednym akwa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tylko dorastające kribensisy w 100x50. Tak to parami.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości