• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: anentome helena vs ampularia

#1
Witam, zwracam się z prośbą o radę.

Kilka m-cy temu kupiłam do 112 litrów 2 ślimaki anentome helena. Trochę czasu to trwało ale ładnie sobie poradziły z plagą zatoczków. Szczerze to nawet o nich zapomniałam i ostatnio przy wizycie w zoologu moja latorośl (po wierceniu dziury w brzuchu ,że chce mieć w końcu "tylko swoje" zwierzątko) wybrało sobie ok 3,5cm ampularię. Wszystko było ok ale dziś podczas prac porządkowych przypomniało mi się o tych helenkach, mało tego zauważyłam jakieś 7szt takich 1-2 mm sunących jak przecinak małych helenek. Musiało się to to gdzieś wykluć i teraz wylazło. Takich mikrusów to nawet nie sposób teraz wyzbierać. Czy będą stanowić zagrożenie dla ampularii-jakiś zmasowany atak jej grozi? Wink Czy to prawda,że w pierwszej kolejości zjedzą siebie nawzajem? Jeśli coś z tym nie zrobię to czeka mnie plaga helenak? co robić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dorosłej ampularii raczej nie powinny ruszyć, u siebie nie zaobserwowałem Aby żywa była kiedyś zjedzona, jeśli nie zaczerpnie powietrza, padnie a wtedy helenki zjedzą na pewno. 
Jeśli Masz młode - nie wiadomo ile ich tak naprawdę w zbiorniku  siedzi

Aby się ich pozbyć - należy wyławiać regularnie dorosle, aby się nie rozmnażały, i do skutku az sie Młode skończą
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(03-12-2017, 20:57 PM)adams2121 napisał(a): Dorosłej ampularii raczej nie powinny ruszyć, u siebie nie zaobserwowałem Aby żywa była kiedyś zjedzona, jeśli nie zaczerpnie powietrza, padnie a wtedy helenki zjedzą na pewno. 
Jeśli Masz młode - nie wiadomo ile ich tak naprawdę w zbiorniku  siedzi

Aby się ich pozbyć - należy wyławiać regularnie dorosle, aby się nie rozmnażały, i do skutku az sie Młode skończą

Dziękuję za odp. Jeśli nic z tym nie zrobię to będą się dalej rozmnażać i zaleją mi zbiornik? Czytałam gdzieś,że nic z tym nie trzeba robić bo one się same będą zjadały i tym samym populacja będzie pod kontrolą - cz to prawda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
One będą jadły wszystko co wrzucisz do akwarium, na końcu siebie, lecz to skrajny przypadek

Zjedzą robaki, żywe i mrożone, granulat, młode ryby, krewetki, inne slimaki. Padline 
Wszystko co dostępne 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Rozumiem. Wyłowiłam dziś dorosłe i 14 maluchów-tyle udało mi się wypatrzyć. Jutro zaniosę je do zoologa bo nie mam serca zabijać, mam nadzieję,że przyjmą. Dziękuję za pomoc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Będziesz musiała czynność powtórzyć kilkakrotnie. 
Az wyłowisz wszystkie - nie wiadomo ile jajek zostało złożonych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości