• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [62 l] [BW/SA] Korzenna "noc jesienna"

#21
Na dicro za małe dno Wink. One rosną duże. 80cm to minimum docelowo.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja właśnie je w 80 cm trzymałem i po ich zachowaniu stwierdzam że w 70 było by ok, no chyba że takie spokojne miałem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No ale nie mówię tutaj nawet o zachowaniach, tylko o samej wielkości do jakiej potrafią dociągnąć Wink. Źle by to aż wyglądało w takim akwarium.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(31-01-2018, 15:36 PM)Ramirez Dolores napisał(a): Tylko że macmasteri to do mocno zarośniętych zbiorników Tongue (tako rzecze Apisto.pl)
A tu roślin nie będzie wcale, no chyba że się rzęsa przypałęta albo będę musiała dać limnobium dla wyssania azotanów/fosforanów z wody.

Skłaniam się do panduro, chociaż wyczytałam, że są strasznie agresywne dla siebie nawzajem... a ja nie lubię oglądać "rzeźni". Trifki mimo wysiłku jakoś do mnie nie przemawiają; reszta rośnie duża i przy kilku sztukach haremu mógłby się zrobić kocioł.
EDYTA: jeżeli mogę, to może jednak truskawki Big Grin cholera, strasznie ciężko coś wybrać.

Dalej nie wiem Smile może ktoś, coś, jeszcze Smile

EDIT2: a co powiecie o uaupesi? bardzo trudne w utrzymaniu?
Na macmasteri baniak za mały, ale w naturze one właśnie w takich zbiornikach występują- BW, korzenie i liście. Wink

Z dostępnych monogamicznych to zostają Ci tylko panduro- rositae i oregony nie są dostępne już. Chyba że Massacra jakieś ostatni oregonów sobie zostawił. Z haremowych to wszelakie średniej wielkości łagodniejsze Apisto, fajnie by się tu elizabethae prezentowały.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Uaupesi nie dostaniesz Wink. Chyba, że poczekasz, bo lada dzień do mnie przyjedzie samiczka cf. uau od Rukiego do moich samców Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Poczekać i tak poczekam, niezależnie co wybiorę, bo na razie woda mętna, a dno musi się dopiero stać złożem biologicznym Tongue
Trochę mnie też martwi, że to wszystko takie rzadkie ryby. Nie ucierpi czasem ich populacja tam, daleko w SA, jak tak sobie będziemy je sprowadzać?... - ostatnio nałożono zakaz eksportu na pokolce (zebrasoma), babki (amblygobius) i centropygi przez zbyt duże odłowy. Jak to jest ze słodkowodnymi rarytasami?... (taki zgryz etyczny)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Temat poruszany nie raz, zresztą nawet w Twoim temacie gdzie wrzucałaś link do tego poważnego bloga Rotfl.

Apistogramma nie sa odławiane na tony, bo nie było by na to zbytu Wink. Dodatkowo niektóre odmiany występują praktycznie w jednym miejscu więc sami poławiacze wiedzą, że nie mogą przedobrzyć, bo odejmą sobie docelowo chleb od ust.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
A może któreś z tych apisto tutaj omawianych są - na jakąś skalę - rozmnażane w hodowli? szczerze to chętniej bym wzięła F1 czy F2 niż dzikie... jakoś tak już mam, że mi szkoda dzikusów, przy świadomości, że tyle gatunków jest rozmnażanych masowo - i trafiają najczęściej w niezbyt dobre ręce, do niezbyt odpowiednich zbiorników...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wszystkie, zaraz po imporcie odłowów Big Grin. Potem gatunek znika Wink. Taki nasz akwarystyczny polski grajdoł.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Możesz co najwyżej kupić mega drogie hodowlane z Niemiec(kilka gatunków) albo czeskie, nie wiadomo jakiej jakości, jak wyglądające i czy się rozmnożą.

Ja nie mnożę rzadkich Apisto, bo to bezsens. Uda się oddać/sprzedać za bezcen kilka młodych, a reszta narybku się marnuje. Zobacz sobie na podpis Papji, idealnie podsumowuje polski rynek pielęgnic.

A odłów ma znikomy efekt na rodzime populacje. Prędzej znikną one z przyczyn środowiskowych/przemysł górniczy/nieodpowiedzialnych tubylców niż przez odłów akwarystyczny.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości