• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Blue Planet II

#1
Witam Was

Chciałem Wam Forumowiecze polecić do cykl filmów przyrodniczych Błękitna Planeta 2.
Narratorem jest, tak jak i w części pierwszej Sir David Attenboroug. Jakość obrazu (4K) przyprawia o ciarki na plecach. Do tego należy jeszcze dodać nowy sposób kręcenia filmu (kamera na grzebienie rekina, time-lapsing na dnie morza, ujęcia z dronów, niesamowite zbliżenia) oraz przedstawianie zwierząt w odmiennych rolach niż nam by się wydawało. Mam na myśli burzenie utartych schematów myślowych o zwierzętach, bakteriach i glonach...W jednym z pierwszych odcinków pokazane są ryby, które polują na ptaki. W innym odcinku natomiast ośmiornica, która zostaje zaatakowana przez rekina zatyka paszczę rybie i wkłada swoje macki w skrzela dusząc agresora. Pokazane jest także dno oceanu, które jest zamieszkane przez ryby i setki innych zwierząt dotąd nie zbadanych.

Wątek może niedotyczy stricte akwarystyki słodkowodnej ale lasy namorzynowe też są pokazane :-)

Do tego producenci serii ukazują nam nowe sposoby komunikacji zwierząt, nie zanotowane wcześniej zachowania i unikalne zdjęcia istniejącej (jeszcze) rafy koralowej.

Link do serii
http://www.bbc.co.uk/programmes/p04tjbtx

Link do zamówienia za darmo (wysyłka także) plakatu
http://www.bbc.co.uk/programmes/p04tjbtx

Zachęcam wszystkich do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

arribada
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Oglądam na BBC Earth... Ujęcia to kompletne mistrzostwo świata. Po każdym odcinku mam wyschniętą śluzówkę jamy ustnej, bo jak na wstępie mi szczęka spada tak już nie wraca Big Grin Polecam każdemu!

Tak samo polecam serię "Planeta Ziemia II" - tam też i o lądach sporo, ale ujęcia równie zachwycające. Każdy miłośnik przyrody powinien obejrzeć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
David Attenboroug i wszystko jasne. Oglądam każdy odcinek i nie zamierzam tego przerywać Wink 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To już wiem co będę robił w tzw wolnym czasie, którego zwyczajnie nie mam Smile Tak czy inaczej muszę znaleźć te parę chwil Smile dzięki za link.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości