• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [45l] Biotop Azja (Tajlandia)

#41
(10-12-2017, 14:13 PM)mimo12 napisał(a): Jak im zakwasić trochę, to się ucieszą. Jakiś wywar z szyszek olchy, czy kilka liści na dno.

Możliwe, że tak zostały wychowane. Daj im jeszcze czas, może wciąż nie czują się pewnie. Spróbuj z drobniejszym żywcem jeszcze.

Lisci dalem sporo. Byly dlugo w zoologicznym w zbiorniku bez wystroju w zupie rybnej w 30 l z gupikami i mocnym filtrem. Az zal bylo patrzec. Jak wpuscilem do mojego akwarium od razu zaczely ladnie plywac lawica po calym akwarium. Maja 54 l tylko dla siebie, powinno wystarczyc.

Nic niestety drobniejszego niz artemia nie mam teraz. Moze dafnia? Biora do pyska i wypluwaja...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Typowy sklep w Polsce...

Daj im dopiero za trzy dni. Może zgłodnieją, to nie będą tak wybrzydzać. Dafnię np.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Dokładnie jak mimo12 pisze, przegłodzić je i powoli wprowadzać nowy pokarm.. Ja musiałem zastąpić żywy pokarm na mrożony. Sprzedawca karmił je ochotką i rurecznikiem, ja je przestawiłem po około 4 tygodniach na mrożona artemie i larwy czarnego komara, więc cierpliwości.. na początku też wypluwały to przegłodzenie dużo daje Smile (3 dni przegłodziłem i po tych dniach karmiłem.. I od razu też niekiedy nie jedzą, często później jak zbierają się w watahę to jedzą z dna Smile)
No i ze skrzeczenia coś wyszło!
Samiec buduje Smile


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Łooo. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Przepiękne akwaria macie, aż wam zazdroszczę. Labirynty to moje ukochane rybki, pielegniczki mam w wyniku ugody damsko-męskiej...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
W załączeniu moje zdjęcia. To są naprawdę niedoceniane ryby. Aranżacja na razie tymczasowa, z tego co miałem.

Jednemu chyba coś jest, wstawię zdjęcie w innej sekcji.

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(12-12-2017, 11:07 AM)bpiotrow13 napisał(a): W załączeniu moje zdjęcia. To są naprawdę niedoceniane ryby. Aranżacja na razie tymczasowa, z tego co miałem.

Jednemu chyba coś jest, wstawię zdjęcie w innej sekcji.


Jak na tymczasową aranżację, to fajnie to wygląda. Z czasem będzie więcej syfku, to będzie jak u Lestka. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Mała aktualizacja, trochę ciemno i korzenie jeszcze oblepione pleśnią, ale już bliżej niż dalej.  Podmieniam im wodę na RO, zjechałem z 600 us w jakiej były w sklepie do ok. 100 us. Ph nie mierzyłem. Skrzeczyki sie wybarwiająSmile

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Fajny zbiorniczek, to na powierzchni to salwinia ..? Musze sobie take cuś sprawić do moich zbiorniczków z sumatrzakami ...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
(31-12-2017, 08:47 AM)galimedes napisał(a): Fajny zbiorniczek, to na powierzchni to salwinia ..? Musze sobie take cuś sprawić do moich zbiorniczków z sumatrzakami ...

Tak, salwinia. Jak zostawic troche miejsca pod pokrywa rosnie jak na drozdzach. Skrzeczyki smiesznie sie w niej chowaja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości