• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [45l] Biotop Azja (Tajlandia)

#31
Heh. Spora różnica światła.

To były dwa różne zbiorniki, skrzeczyki miały spokojną taflę, salwinia również 3/4 tafli spokojnej, ale raczej zarosły ją hiacynty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No nakrecil mnie ten zbiornikSmile wlasnie w zoologicznym obok mnie zobaczylem w kacie skrzeczyki, bylo wlasnie 6.... no i nikt nie powie, ze akwarystyka to nie jest uzaleznienie... Mam wlasnie 6 skrzeczykow w torbie, a nawet nie mam na nie akwarium. Cos tam oczywiscie odpaleSmile Mam jakis dojrzaly filtrSmile mam nadzieje tworca watku wybaczy mi maly plagiatWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Zbiornik jest mega inspirujący, mnie najbardziej urzekły te drobniutkie gałązki w herbacianej wodzie - też coś podkradłam - pomysł na aranżację korzenną mojego BlackWatera, który powstał wczoraj Smile
To jest uzależnienie, oj jest...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Potwierdzam.
I inspirację( wciąż myślę o czymś podobnym Tongue ), jak i uzależnienie.
Ja już nawet chomikuję zbiorniki w piwnicy, chociaż nie ma już gdzie ich stawiać, inny sprzęt i korzenie też się walają po domu...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Śmiało wzorujcie się! Trzeba takie akwaria rozpowszechniać Tongue Za około 2 tygodnie będzie kolejny zbiornik z BW, koledze będę aranżował Smile
Tylko pokażcie zdjęcia jak wam to wyszło Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Po dokumentację efektu tej inspiracji zapraszam do mojego tematu i na mój YT/fb Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ja mam na razie tymczasowa aranzacje, wrzucilem takie korzenie, jakie mialem. Dodam zdjecia jutro, bo nie potrafie z telefonu. Ryby zachowuja sie super.

Btw czym karmisz skrzeczyki? Dalem im zywa artemie, ale tylko do niej podplywaly i nie lykaly.

Tutaj tez interesujacy link z aranzacja.



Skrzeczyki jak rozumiem to nie sa typowi mieszkancy czarnych wod. Horst Linke w swojej ksiazce o labiryntach (m. zd. najlepsza na rynku) podaje, ze one najczesciej zyja w wodzie  o neutralnym lub lekko zasadowym odczynie i "mineral rich".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Ja się nie pochwalę, bo projekt jest zablokowany przez akwarium kwarantannowe.

U mnie jadły wszystko niemalże. Mrożonki: wodzień, czarny komar, artemia, dafnia, drobniejsze lasonogi. Susz: dafnia, komar. Płatki: spirulina, dallio plus, OSI dla pielęgnic, mix.

Hmm. "Found in all types of still to slow-moving, predominantly lowland habitat, including swamp forest, peat swamps, floodplains, river tributaries, irrigation canals, paddy fields, and roadside ditches. Displays a distinct preference for sluggish to still environments with dense growths of aquatic or riparian vegetation."
Może te w handlu pochodzą od ryb z "kwaśnych lokalizacji", bo bez kwasu one się nie wytrą.

Edit. Jeszcze filmik sobie włączyłem. Baniak ładny, ale pustawy. Moje by się w nim wytłukły. :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(10-12-2017, 13:54 PM)mimo12 napisał(a): Ja się nie pochwalę, bo projekt jest zablokowany przez akwarium kwarantannowe.

U mnie jadły wszystko niemalże. Mrożonki: wodzień, czarny komar, artemia, dafnia, drobniejsze lasonogi. Susz: dafnia, komar. Płatki: spirulina, dallio plus, OSI dla pielęgnic, mix.

Hmm. "Found in all types of still to slow-moving, predominantly lowland habitat, including swamp forest, peat swamps, floodplains, river tributaries, irrigation canals, paddy fields, and roadside ditches. Displays a distinct preference for sluggish to still environments with dense growths of aquatic or riparian vegetation."
Może te w handlu pochodzą od ryb z "kwaśnych lokalizacji", bo bez kwasu one się nie wytrą.

Dzieki, tez widzialem ten opis na seriouslyfish, w sumie to nie jest tak do konca sprzeczny. Ja na razie mam je na mieszance ro z kranowka o przewodnosci ok 200 us. W sklepie byly na 600 us... Bede pewnie podmienial czystym ro.

To w dziwne, ze u mnie nie chca jesc zywej artemii. Maja po ok. 4 cm, wiec rozmiarowo ok. Moze w sklepie byly na suchym i nie sa przezwyczajone?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Jak im zakwasić trochę, to się ucieszą. Jakiś wywar z szyszek olchy, czy kilka liści na dno.

Możliwe, że tak zostały wychowane. Daj im jeszcze czas, może wciąż nie czują się pewnie. Spróbuj z drobniejszym żywcem jeszcze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości