• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [45l] Biotop Azja (Tajlandia)

#21
Ja czytałem w różnych opisach, że to bardzo nieśmiałe ryby. Tongue
Hmm. Przydatna informacja na przyszłość. Dzięki! Smile U mnie torf tylko w postaci przesączu leciał do zbiornika. Syf z liści i gałązek był.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(02-12-2017, 22:18 PM)mimo12 napisał(a): Ja czytałem w różnych opisach, że to bardzo nieśmiałe ryby. Tongue
Hmm. Przydatna informacja na przyszłość. Dzięki! Smile U mnie torf tylko w postaci przesączu leciał do zbiornika. Syf z liści i gałązek był.

Chodzi o to, żeby było czarne podłoże.. Wtedy bardzo szybko się wybarwiają... Nie wiem kto pisał, że to nieśmiałe ryby.. Może w zbiorniku znajdowały się ryby dużo większych rozmiarów? Coc w tych przypadkach Skrzeczyki zbierają się w w "watahy" i aktywnie podgryzają większe ryby.. Tak czy siak Skrzeczyki to  tylko do akwariów jednogatunkowych Smile
 
mimo12 gdzie można dostać parosphromenusy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Czyli więcej syfy niż zapewniłem.
To raczej były starsze opisy, a wiadomo, że czasem głowa boli, jak się je czyta. Tongue
Ja może kiedyś do nich wrócę.

Czasem sprowadza je sklep Jakama w Krakowie. P. deissneri. Ale to dosłownie kilka razy je widziałem tam, ale możliwe, że sprowadzą dla chętnego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
mimo12 spodobały mi się te ryby...

A tutaj mały pokaz slajdów z budowy zbiornika od początku do teraz..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Hehe. Ciekawe są, ale mnie ich skrytość odrzuciła, a planowałem sumatrzaki.
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...sphromenus

Ciekawa ewolucja. Z takiego wręcz sterylnego baniaka do syfku.
Ładnie Ci się salwinia rozrasta. U mnie zdezerterowała.
Skąd i jakie to korzonki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Korzonki są z Brzozy Smile Tak nie polecanej! Ja jednak Polecam! Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
O. Smile To będę szukał, jakby śnieg stopniał chociaż na chwilę, bo planuję kolejny baniak, a ma być w podobnym stylu, a mam tylko drobniejsze korzonki podobne do Twoich, które kryjówek za bardzo nie dadzą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Może do Salwini miałeś za dużo światła? Ona lubi słabe światło oraz nie przykryte akwarium.. W dodatku rozkładające się resztki dają im jakąś "pożywkę". Brzozy szukaj na skrajach lasów.. Często duże i stare brzozy padaja, gdyż silniejszy wiatr wyrywa je z podłoża, bo są słabo ukorzenione, jak na Brzozę przystało :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Możliwe, że każdy czynnik ją wykończył. Światło 0,3 W/l, akwa przykryte, mimo że z dużą przestrzenią między taflą a samą pokrywą( z 15 cm), a z filtracją nieźle przesadziłem, bo mimo postępującego rozkładu syfku i dużej ilości ryb w zbiorniku, gdzie salwinia rosła, to NO3 mam niewykrywalne.

Haha. Spoko. Dzięki. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
No widzisz. Ja mam 7 lumenów na litr.. więc duuzo mniej. Filtr ustawiony tak żeby nie było jakieś pralki. Tylko spokojna woda. Salwini to pasuje tak samo Skrzeczyką.. Wszystko w naturze żyje w spokojnej wodzie :d
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości