• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [45l] Biotop Azja (Tajlandia)

#11
Agresja jest podczas tarła, więc to trzeba przeboleć, że tak to napiszę. Później lub wcześniej gromadzą się w grupę i polują razem..Może wahania parametrów powodują  takie zachowania? Akurat mi wszystko zgadza się z opisami gatunkowymi, które są przedstawione w internecie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam, zbiorniczek trochę mały ale sama aranżacja oraz obsada to piątka z plusem. Ciekawi mnie tylko czy parametry wody są stabilne przy takiej ilości rozkładającej się materii organicznej ... 

Gratulacje i pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Budżet studenta nie pozwala na wiele, dopisze parametry jak zakupię testy kropelkowe. Kolejna rzeczą jest miejsce na akwarium. Niestety mam go mało i tylko taki zbiornik się zmieścił... Dlatego był problem z rybami, no ale w końcu je zdobyłem. Moim zdaniem 6 Skrzeczykow w 45l jest naprawdę wystarczające, mają swobodę ruchu i kryjówki, a same rosną do 4cm..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Czekam na córy
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(01-12-2017, 19:54 PM)dzikakuna napisał(a): Czekam na córy

Nie rozumiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam, budżet, miejsce  - rozumiem .. chodziło mi o to ,że przy Twoich zdolnościach  większy zbiorniczek wyglądał by jeszcze lepiej ...
Wszystkie labirynty to niezwykle ciekawe rybki i jak już wspomniał Tatakuby, ciągle za mało osób się nimi interesuje ..

Pozdrawiam i powodzenia ...
p.s. na mało miejsca jest sposób - parosphromenusy ..Smile Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jest dobra wiadomość.. Znajomemu w nowym roku będę aranżowałł większy zbiornik, więc będę miał większe pole do manewru Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(01-12-2017, 20:03 PM)Lestek napisał(a):
(01-12-2017, 19:54 PM)dzikakuna napisał(a): Czekam na córy

Nie rozumiem?
Miałem otwarte kilka zakładek i nie w tej odpisałem Smile

Skrzeczki są bardzo interesujące, ale nigdy nie widziałem ich w żadnym zoologicznym... Skąd je masz?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Raczej nie wahania parametrów. Były przez większość czasu stałe.
U mnie nie zgadzała się ich nieśmiałość. Były raczej porozpływane po baniaku i chętnie zwiedzały każdy kąt, innych ryb, ani człowieka przed zbiornikiem się nie bojąc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(02-12-2017, 18:29 PM)dzikakuna napisał(a):
(01-12-2017, 20:03 PM)Lestek napisał(a):
(01-12-2017, 19:54 PM)dzikakuna napisał(a): Czekam na córy

Nie rozumiem?
Miałem otwarte kilka zakładek i nie w tej odpisałem Smile

Skrzeczki są bardzo interesujące, ale nigdy nie widziałem ich w żadnym zoologicznym... Skąd je masz?

Na allegro od użytkowanika Saxon.. Polecam Smile

(02-12-2017, 20:15 PM)mimo12 napisał(a): Raczej nie wahania parametrów. Były przez większość czasu stałe.
U mnie nie zgadzała się ich nieśmiałość. Były raczej porozpływane po baniaku i chętnie zwiedzały każdy kąt, innych ryb, ani człowieka przed zbiornikiem się nie bojąc.

U mnie też są bardzo śmiałe i nie boją się prawie niczego... Dużo zaś dało przykrycie piasku torfem, strasznie szybko się wybarwiły i zaczęły tarło...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości