• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54l] Apistogramma borelli - moje pierwsze akwarium

#21
Wzorowo wykonany hamburg Oklasky

Korzonek już na stale w tym miejscu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Dziękuję Smile nie sądziłem że wyjdzie tak fajnie po wpadce z za mała gąbka Big Grin

Korzeń na razie wsadzony na luźno. Jak macie jakieś podpowiedź to proszę - śmiało Smile będę wdzięczny!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ogólnie wszędzie gdzie znajdzie się ten korzeń to będzie dobrze , lecz ja mam jakieś zboczenie i wszystkie korzenie daję na lewy tył Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Lewy tył chciałem przeznaczyć dla myriophyllum aquaticum, ale będę próbował Smile
Dzięki za pomoc!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
A ja bym zasłonił korzeniem hamburga i dukupił drugi który stanąłby własnie w lewym tyle. Ta roślinka nie rośnie za wysoka do twojego akwarium ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Od razu załatw sobie kamulce do obciążenia korzeni. Tongue
Ja również dołożyłbym jeszcze jeden podobnej wielkości korzeń. Ale mam tendencję do zagracania przestrzeni. Wink Jeden przed hamburga, a ten bym zostawił, jak stoi, może bliżej hamburga. Jedną łupinę ukryłbym między korzeniami, drugą dał przed wywłócznikiem, ale zakamuflował liśćmi orzecha/dębu/buku/magnolii/ketapangu.

AquaDragon, wywłócznik można przycinać. Każdy łodygowiec może urosnąć dłuższy jak 30cm. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Korzen lezal w wodzie 2 dni w domu, wiec troche jest namoczony Wink

Hamburga chce zaslonic Myriophyllum mattogressense i Cabomba furcata. W lewy tylni rog ma pojsc Myriophyllum aquaticum. Za korzeniem bedzie kolejna Myriophyllum mattogressense. A na  przod pojda Bacopa monnieri i Echinodorus tenellum.

Taki na razie plan, zobaczymy jak to bedzie wygladalo. Dorzucic zawsze jeszcze cos mozna, niech najpierw przyjda te rosliny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Tonie?

Hmm. Muszę to zobaczyć, bo nie umiem do końca sobie wyobrazić. Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Mimo12, jak wleje wiecej wody to Ci powiem czy tonie Smile A jak nie, to zrobie mu betonowe nozki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Witam,

Doszły w końcu roślinki. Więc jest mały updejcik.

[Obrazek: 2s61oo9.jpg]

Korzeń niestety pływa, ale wcale mi to nie przeszkadza bo wygląda to całkiem fajnie. Mam nadzieję że z czasem opadnie do dna. Jak nie to poszukam kamieni.

Odpaliłem Hamburga i grzałke. Temperatura nastawiona na 24°C.
Ile godzin na początku świecić by rośliny się przyjęly?

Będą liście dębu. Muszę je tylko załatwić. 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości