• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54l] Apistogramma borelli - moje pierwsze akwarium

#11
Maly apdejcik:

Kupilem folie samoprzylepna w markecie budowlanym. Przycialem ja na odpowiednia wielkosc i popsikalem szybe mieszanka wody z plynem do naczyn.
Zeby zakryc bebechy hmf`a zdecydowalem sie na dociecie troche dluzszego kawalku folii (74 x 30 cm).

[Obrazek: j75cht.jpg]

W miedzyczasie zaczalem plukac piasek, ale mam tylko jedno wiaderko i nie mam niestety jak jeszcze wsypac wyplukanego piachu do akwarium, poniewaz troche zlekcewazylem czas wysychania i tak baniaczek lezy od ok. godzinki na boku i schnie.  


Wracam wiec do herbatki i czekam az folia wyschnie Wink

PS: Mam nadzieje ze jutro przyjda roslinki, bo nie moge sie doczekac efektu koncowego Smile. No i rybki po nowym roku by sie juz jakies przydaly Wink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nie śpiesz się aż tak z rybami. Baniak może nie zdążyć dojrzeć do początku stycznia. Wink

Czekam na jutrzejsze foty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(10-12-2017, 23:02 PM)mimo12 napisał(a): Nie śpiesz się aż tak z rybami. Baniak może nie zdążyć dojrzeć do początku stycznia. Wink

Czekam na jutrzejsze foty.

Rybki beda dopiero, jak baniaczek dojrze. Az tak sie nie spiesze Smile 

Jest i kolejny apdejt:

[Obrazek: f1gt9e.jpg]

Starczy piachu, czy jeszcze dosypac? Przod ca. 3 cm, tyl ca. 5 cm. 

[Obrazek: 70dnk1.jpg]

Dumny jestem z siebie ze mi tak fajnie wyszlo z ta folia. Zazwyczaj sie do takiej roboty nie nadaje Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Spokojnie wystarczy, ewentualnie na przód można dołożyć 1 cm.

Folia wygląda dobrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
To drozuce jeszcze troche podczas sadzenia roslinek, bo mi jeszcze zostalo piachu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Elegancki hamburg 8-) aż chyba kiedyś o takim pomyślę. Tam za gąbką w rogu schowałeś tylko głowiczkę? od którego filtra?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie wiem, jak reszta, ale przy sadzeniu zawsze dorzucam, bo mi brakuje, żeby korzenie im przysypać. Tongue

Kolega ma AquaEl circulator 500
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(11-12-2017, 16:05 PM)Ramirez Dolores napisał(a): Elegancki hamburg 8-) aż chyba kiedyś o takim pomyślę. Tam za gąbką w rogu schowałeś tylko głowiczkę? od którego filtra?
Dziekuje Smile
Za gabeczka schowalem Aquaela Circulator 500 i grzalke.

Niestety troche mi nie wyszlo z folia czarna, bo roztwor ktorym popsikalem nie chce wysnac Sad Folia wiec sie troche rusza, ale mi to nie przeszkadza. Jak kiedys bede baniak przerabial to nakleje folie jeszcze raz, no chyba ze do tego czasu woda z plynem do mycia naczyn wyparuje Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Fiu fiu... to już prawie coś jak panel w morszczyźnie Wink tylko tam jest zamiast gąbki system pomp, przegródek i grzebieni.
Tłem się nie przejmuj. Jak będzie niejednolite, to może nawet dać ciekawszy efekt. Do konkursu ADA nie startujesz Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Aktualny stan robót:

[Obrazek: 731l5g.jpg]

Niestety wciąż czekam na rośliny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości