• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: UPS - kupić nowy czy jakoś ratować stary?

#1
Nieszczęścia chodzą parami: wczoraj padła moja Ramireza-ulubienica, a dziś nagle - awaria prądu, a UPS zawiódł... do tej pory sobie radził, także nie wiem co jest. Dobrze że wczoraj podmianka w baniakach zrobiona, a laptop naładowany.
Ale do rzeczy.
Pytanko techniczne: czy kupić nowego UPSa (coś ostatnio częściej brakuje prądu na osiedlu... może jesień i wilgoć, może stare zryte przewody) - czy może da się jakoś jeszcze postawić na nogi tego starego?
A jeśli nowy, to jakie UPSy polecacie? (ja mam Gembird 2000VA czysty sinus, kupowany w maju 2016 - nie taki stary, a już się zużył...)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
można poszukać same nowe akumulatory i przeliczyć czy się opłaca. O ile da się rozebrać.

wg. instrukcji potrzebne są 3 sztuki:

Bateria: 151 x 65 x 95 mm, kwasowo-ołowiowy 12 V/ 9Ah
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki... spróbuję znaleźć, chyba też kupię drugi - akwariów mi przybywa.
Najbardziej się teraz martwię, że zdechną mi korale Sad bo rybkom słodkowodnym wystarczy przepłukać kubełki i nie wlewać stojącej w nich wody do akwarium.
Straszny pech, próbowałam uruchomić dziada - pokazuje 31% i się wyłącza Sad

Poleci ktoś dobrego UPSa z czystą sinusoidą?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W Peru mieliśmy ryby w akwariach bez pompek napowietrzajacych ani filtrów i żyły dwa tygodnie. Tylko i wyłącznie wystarczyło dolać codziennie kilka litrów świeżej wody.  
Dorota w kazdym mieście czasami pradu brakuje , u mnie tez były momenty kiedy w piwnicy nie miałem zasilania przez ponad 8h , uwierz mi nic z tego sobie nie robiłem i nie straciłem ani jednej ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dlatego o "słodkie" się nie martwię, łatwo ogarnąć ew. awarię - co innego koralowce, muszą mieć cyrkulację non stop.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
[Obrazek: pompki.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Opis obrazka poproszę Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
chyba kolega ma na myśli ręczną pompkę do wody. Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości