• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: BW czy Tanga

#1
Witam was, postanowiłem napisać na tym forum bo planuje założyć akwarium i nie mogę się zdecydować który biotop wybrać.
Czy Czarne wody z pielęgniczkami czy może tange z muszlowcami.
Jako iż oba te biotopy bardzo mi się podobaja i nie mogę się zdecydować , więc uznałem, że zapytam was o to który biotop lepiej będzie odwzorować w moim akwarium przy posiadanym przeze mnie sprzęcie i warunkach.
Akwarium 80L o wymiarach 65x35x35 i pokrywą 18w.
Filtr Unimax 250 z wkładami:gąbka+ceramika
Woda typowa kranówa PH 7.5 GH ok.9
Brak dojścia do wody RO
Jak uważacie który biotop w tej wielkości akwarium lepiej tworzyć?
Nie chce również żeby akwarium pochłoneło mnóstwo pieniędzy.
Całą aranżacje i tak musiałbym zakupić/nazbierać.
No i w sumie nie wiem czy podejść do lasu nazbierać szyszek korzeń, kupić torf do filtra i  iśc w BW czy zainwestować w grys do filtra muszelki kilka kamyków i Tange?
W obu wypadkach planuje troche roślinności bo bardzo lubie akcenty roślinne typu nurzaniec,anubiasy, pistia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Brak ro = tanganika
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Trochę piasku + garść muszli winniczka i masz idealny zbiornik (na kranówce) dla pary muszlowców.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ok w takim razie przepraszam za spamowy wątek, ale gdzieś czytałem że bez RO na kranówie + wywar z szyszek olchy spokojnie ludzie tworza BW z Borelkami(ponoć najbardziej wytrzymałe).
Co do Tangi, odrazu zapytam czy uważacie że w takim akwarium parka alto shelli/ocellatusów + parka brevisów będzie okej czy na dwie pary za małe szkło?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W temacie Tangi - w akwarium 50x50x30 trzymam parę ocellatusów. Z praktyki powiem, że dokładanie tam drugiego gatunku mija się celem. Na etapie planowania zbiornika myślałem o tym (ocellatus + alto shell), ale rzeczywistość zweryfikowała moje plany.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(29-11-2017, 09:40 AM)Krishu napisał(a): Ok w takim razie przepraszam za spamowy wątek, ale gdzieś czytałem że bez RO na kranówie + wywar z szyszek olchy spokojnie ludzie tworza BW z Borelkami(ponoć najbardziej wytrzymałe).
Co do Tangi, odrazu zapytam czy uważacie że w takim akwarium parka alto shelli/ocellatusów + parka brevisów będzie okej czy na dwie pary za małe szkło?

Można, ale pod warunkiem, że z kranu płynie miękka woda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości