• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Drugie podejście - akara pomarańczowopłetwa

#1
Cześć,

Jako, że mój baniak z akarami w trakcie walki z mętną wodą przekształcił się w roślinne HT które jednak nie jest tym, co chcę oglądać na codzień ( ale woda kryształ Smile ) spróbuję na nowo przygotować baniak dla Akar.
W związku z tym chciałbym was prosić o kilka podpowiedzi.

Baniak 150x50x50.

- Na podłoże pójdzie piach i to tak nie za grubo - centymetr, może dwa.
Nie będzie żadnych roślin w piasku a nie chcę, żeby syf w piachu wpływał na rozwój glonów. Zamierzam użyć obecnego piachu który przepłuczę i wygotuję. Ma to sens ?

- Będzie sporo drewna, w sumie 4 korzenie. Jeden spory konar i 3 red moore z cienkimi gałązkami. Do korzeni chciałbym przyczepić jakieś rośliny.

- Rośliny, niezbyt dużo. Coś, co będzie rosło w bardzo mizernym świetle. Wsadziłbym też jakieś liściaste rośliny w dwie doniczki.

- Swiatło. Mam do dyspozycji lampę 2 x 80W lub lampę 4 x 39W o długości 90cm. Zastanawiam się czy dać jedną 80W po całej długości baniaka, czy może 2 x 39W na środku akwarium, czyli boki baniaka będą niedoświetlone. A może 1 x 39W ? Nie będzie za ciemno ? Chciałbym aby akary dobrze się czuły i ładnie wybarwiły.

- Filtracja.
Zamierzam użyć FX4 i Unimax700. Mam jeszcze pompę Aquael 2000 i kaskadę FZN2. FX4 ma robić za mechanika a w Unimax ma czyścić głównie chemicznie - azotyny, azotany, fosfor - czyli ma ograniczyć glona do minimum.
Planuję wrzucić tam phosmax, węgiel aktywny, purigen, zeolit.

Obsada do dwie akary pomarańczowopłetwe.
Podobno warto dać jakieś zbrojnika który będzie wcinał młode. Czy to prawda ? Jakiego tego zbrojnika najlepiej kupić ? A może coś innego zamiast zbrojnika ? Niespecjalnie podobają mi się te ryby.

Z góry będę za sugestie, porady i zalecenia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości