• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Severum Red Spotted

#1
Witam! Kupiłem ryby tak jak w tytule i mam problem zaczynają się wybarwiać tylko nie na czerwono tylko na ciemny kolor i pojawiają się pasy pionowe 7 lub 8sztuk, rybcie mają po dwie plamki czerwone na oczach jak twierdzi sprzedawca ryby się tak wybarwiają bo są złe parametry wody a po drugie czerwone cętki pojawiają się jak rybcie zaczną osiągać 8cm. Pytanie brzmi jak jest naprawdę tak jak twierdzi sprzedawca czy po prostu wcisnęli mi inne ryby bo jak dla mnie to inne ryby
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najlepiej jakbyś wstawił foto ryb. I podał jakie masz parametry wody Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Foto spoko parametry nie wiem jakie bo nie mam jak i czym sprawdzić Ph na pewno wysokie twardość też wysoko bo taką wode mam w kranie, nie jestem nowicjuszem trochę ryb miałem obecnie mam 3 zbiorniki. 1 zbiornik 830L rośliniak i 8 Pirani mięsożernej, 2 zbiornik Malawi 650L, 3 zbiornik 500L 6szt P.Zebra 2 szt. Severum Rotkiel i one tak wyglądają + Severum Red S. i z nimi jest problem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Niby fachura a testów brak....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nigdy testów nie używałem i nie było z tym problemu już chodowałem Severum i nigdy nie miałem problemów z rybami czy wodą, podmiany i konkretna filtracja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wstaw zdjęcia i zbadaj wodę, bo nie ma co gdybać.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(23-11-2017, 12:12 PM)dzikakuna napisał(a): Wstaw zdjęcia i zbadaj wodę, bo nie ma co gdybać.

...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rybcie podrosły i zaczynają się wybarwiać na czerwono, przełożyłem wszystkie ryby do większego zbiornika z 450L do 830 L jest OK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dasz jakieś fotki?
Z ciekawości
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości