• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [900] Ameryka Południowa Rio Arturo 3

#11
A może kwasy mineralne/armatka torfowa Wink?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Armatkę torfową mam. Używałem jej jak miałem ziemiojady. Trza by tylko wkład już wymienić bo stary. 
Spróbuję jeszcze zastosować zakwaszacz humusowy inaczej wyciąg z kory dębu. Obniża Ph o około 1 do 2 jednostek przy stosowaniu 10ml na 100 litrów wody. Buteleczka  0,5 l wystarcza na 5000 l. Tak jest w instrukcji. Ale trzeba go wlewać bardzo ostrożnie i badać wodę bo jest moc.  Stosowałem go kiedyś przy poprzednich aranżacjach SA. Zobaczę na jakim poziomie teraz ustabilizuje się Ph.

Używaliście kiedyś coś takiego ? Jeśli tak to ciekaw jestem opinii.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
pH to nie wszystko, ważna jest też przewodność wody. Z takimi twardościami jest ona wysoka, dodając "zakwaszaczy" podbijamy ją jeszcze dodatkowo do góry... Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
hej, 
trochę się pozmieniało zarówno w aranżu jak i w parametrach wody. Poprzednia obsada sprzedana, zostały tylko H. eques. Akwarium ma zmierzać w kierunku biotopu dorzecza Rio Paraguay. Czy coś z tego będzie oceńcie sami.
Aktualne parametry wody: (podmiany tylko RO)
Ph 6,6
Przewodność : 170 us
GH 5
KH 3
temp 23
reszty nie mierzę z wyjątkiem fosforu który wywindował wysoko :-( - z resztą widać po sinicach.

Planowana obsada :
- A. borelli WF  5+5  lub 7+7    
- M. altispinosus WF  może 3+3 lub więcej
- obecne H. eques 24 szt.
- C. sterbai może ok 15 szt.

I tutaj proszę o odniesienie się do tych planów. Czy to zagra ? Ewentualnie własne sugestie mile widziane

Kilka fotek :

   

   

   

   

   

   

   

   

   


Widok ogólny na całe szkło :

   


pozdrawiam

Artur
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Przy tak dużej ilości apisto jaką planujesz to jedyne co, to bym dołożył korzeni lub innych elementów dzielących przestrzeń. Ułatwi to rybom obejmowanie rewirów.
M. altispinosus bym dał więcej (choćby kosztem ilości borellek do max 10 sztuk), bo z tego co czytam o tej rybce (a czytałem sporo bo sam się na stadko zasadzam do przyszłego 600L baniaka) to ona cały swój urok ma kiedy trzymana jest właśnie w stadku (więc jak sądzę warto by mieć z 10 sztuk).
Inna kwestia, to czy przy tylu przydennych pielęgniczkach jest sens dawać kiryski? Może z max 10 sztuk, od tak dla smaku jedynie?
No i kwestia toni, bo tu się wydaje się pustawo... może jakiej żaglowce tutaj?? A jak coś mniejszego to może druga ławica - drobnoustki albo pstrążenice??
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nie wiem czy borelki nie zostaną zdominowane przez boliwijskie -różnica w wielkości sporawa będzie.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(11-04-2018, 11:35 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Nie wiem czy borelki nie zostaną zdominowane przez boliwijskie -różnica w wielkości sporawa będzie.
Oba gatunki raczej nie słyną z agresji, więc ja bym takich obaw nie miał.
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ale boliwijki bywają terytorialne. Tak czy siak przy akwarium tej wielkości ciężko to przewidzieć. Na pewno warto spróbować Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości