• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pawiooka - dziwne zachowanie

#1
Witam, mam problem z pawiooką. 4 tygodnie temu wpuściłem do akwarium 5 pawiookich (4 oscary po około 5-6 cm i 1 albinosa około 4 cm). Od samego początku wszystkie miały wilczy apetyt i zjadały wszystko co im się podało z tym, że albino miał problem z chwytaniem pokarmu. Skakał, rzucał się na niego ale nie mógł złapać - dopiero za 3-4 podejściem mu sie udawalo. Mijaly dni, tygodnie i sytuacja sie nie zmienila z tym, ze:
- albino prawie nie podrosl ( w porownaniu do pozostalych jest juz sporo mniejszy)
- od okolo tygodnia sprawia wrazenie przestraszonego ( ukrywa sie przy dnie, w rogu akwarium, za filtrem lub za grzalka)
- od 3 dni jest przesladowany przez pozostale pielegnice ale przy karmieniu uaktywnia sie i probuje jesc.

Objawow zewnetrznych choroby brak. Podejrzewam jakies pasozyty, bo je (z problemami) ale nie rosnie. Odchody barwy normalnej, takie same jak pozostalych pielegnic.

Zbiornik:

120x50x50
Filtr 2x chinczyk hw 302
W akwarium tylko korzenie, roslin brak.
Oswietlenie ledy 2x 18 (aquael)

Obsada:
5x pawiookie
3x kirysniki
1x zbrojnik (nie wiem jaki, dostalem w prezencie. Ma okolo 3lata i 8-9 cm)

Parametry:
PH 7
Gh 14
No2 0
No3 5

Woda podmieniana co tydzien 40-50%

Ps.

Wiem, ze zaraz pojawi sie 10 odpowiedzi o tym, ze za maly zbiornik itp.
Nie jest za maly. Ryby mają się w nim jedynie dobrac w pary a nastpenie jedna para zostanie przeniesiona do drugiego wiekszego akwarium a pozostale zostana oddane.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zbiornik jest za mały :-P
wyglada na to że ryba o którą się martwisz jest najniżej w hierarchii.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(18-11-2017, 20:11 PM)sensej napisał(a): Zbiornik jest za mały :-P
wyglada na to że ryba o którą się martwisz jest najniżej w hierarchii.

Brałem to pod uwage ale myślałem, ze sa jeszcze za mlode na takie zachowania, zwlaszcza, ze przez kilka dni miałem w akwarium małe skalary i one nie byly atakowane.

Z ciekawostek dodam jeszcze, ze przez 24h w akwarium był gurami dwuplamy ( ojciec, postanowił przerobić swoje akwa na zbiornik z zywcami na szczupaki Smile ). Mniejszy od 2 pawiookich a minimalnie wiekszy od 2 kolejnych, no i sporo wiekszy od albino. Ryby zachowywaly sie tak:
Gurami tlamsil 2 najwieksze pawice, 2 srednie pawice tlamsily albino a skalary spokojnie sobie plywaly.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kolega miał identyczną sytuacje kupił 4 czy 5szt ok 5cm troche podrosły aż najsłabsza przestała rosnąć i siedziała w ukryciu najlepiej się jej pozbyć bo szkoda ryby

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości