• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: H. Multispinosa

#11
Pomijając gorzkie, ale jak najbardziej trafne komentarze kolegów, ja powiem nieco z innej beczki.
Bardzo dobrze, że tu trafiłeś - zmotywujemy Cię do zapewnienia tym rybom lepszych warunków, bo skoro są to ryby, które, jak piszesz, kręcą Cię, to musisz zapewnić im to, czego one potrzebują a nie na odwrót Smile A zapewnienie parce pielęgnic dobrego życia, to naprawdę nie jest wielka sztuka i nie trzeba wydać majątku. Ważne są chęci! Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Rozumiem, że moja wiedza jest znikoma co do gatunków, biotopów i innych tego typu rzeczy, ale chyba od tego jest forum żeby z niego wyciągać jakieś in formacje prawda ? Nowy baniak może stanąć w kwietniu gdyż ojciec jest za granicą, a sam szafki nie skręcę. Mieliśmy szafkę z 98l przerabiać. To 25l miało być chwilowym domem bo miałem po remoncie pokoju postawić coś większego ale z tym i z tym bedzie trzeba poczekać. Do zoologa nie oddam ich na 100 pro Wink to od razu powiem. Myślicie żeby wpuścić je do tej setki ? Domyślam się, że wygląd baniaka zmieni sie diametralnie. Do setki wlewam co jakiś czas wywar z szyszek gdyż zmierzam tam w stronę czarnych wód Azji południowo-wschodniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jeżeli nie zalezy Ci na bujnej roślinności ( masz aranż stworzony w taki sposób, że nawet gdyby ryby nie chciały nic nie ruszyć, to podczas tarła coś im przeszkodzi i rozwalą), to tak.

Nie wlewaj dużo wywaru z tych szyszek, a o razbory się nie martw. U mnie miodówki nie ruszały młodych molek i mieczyków, więc nie bedzie problemu.

Szafke skręcić to nie problem, a zawsze można na chwile postawić zbiornik na płycie meblowej, która leży na podłodze.

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Yyy no nie byłbym pewien bezpieczeństwa tych razbor... Moim zdaniem jak miodowe dojdą do siebie, to je wyjedzą.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Zależy od wielkości razbor. U mnie młodych molinezji (0,5cm) nie chciały ruszać, a nie zbiornik nie był jakiś wybitnie zarośnięty.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tylko że molki są cwańsze, i jako że są z Ameryki Środkowej, to wiedzą jak się obchodzić z pielęgnicami. Razbory nie. Oczywiście, jeśli są to dorosłe r. klinowe, to nie powinno być problemu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak, to dorosłe razbory. Mają ok 1.5 roku. Jedna już padła ich łupem, najsłabsza z gromady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Szak,
25 l to idealne akwarium do odchowu miotu najmniejszych mieczy lub molek. Niestety, absolutnie nie nadaje się do trzymania przez kilka miesięcy średniej CA, nawet choćby jednej takiej ryby. Kup za grosze stary zbiornik 100l i postaw go na piance na podłodze - na okres przejściowy. Jeżeli nie masz miejsca, oddaj/sprzedaj te ryby. Gatunek jest bardzo popularny, więc nie będziesz miał problemu z nabyciem ryb w kwietniu, czy tam w maju.
W przyszłości nie szarp się na ryby, którym nie możesz zabezpieczyć podstawowych do egzystencji warunków.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jutro pójdę i zapytam czy w zoologiku ich nie wezmą. Jutro napisze co i jak z dalszym ich losem Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ryby zostały oddane 2-3 dni po ostatnim poście. Jak na razie baniak stoi pusty. Temat do zamknięcia Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości