• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: H. Multispinosa

#1
Witam! Posiadam dwie sztuki pielęgnicy miodowej. Posiadam je od 5-6 miesięcy i dziwi mnie to, że może podchodziły do tarła, ale zawsze nic specialnego z tego nie wychodziło. Może są za młode? Może to że kupiłem tylko dwie sztuki i nie dałem im możliwości wyboru? Jestem mało doświadczony w temacie pielęgnic, ale to one mnie kręcą więc trafiłem tu Big Grin. Moje pytanko brzmi czy to są na 100 % multispinosy. Jeszcze jedno, wiem że multispinosa to CA, ale mnie jakoś napadło na liscie i szyszki i sobie tak leżą.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Po pierwsze skoro Ameryka Środkowa to powinieneś wiedzieć, że woda w tamtejszych rzekach rzadko schodzi poniżej GH 8 i praktycznie nie zdarza się, by zawierała garbniki czy inne tego typu czarnowodne związki. Może to być jeden z powodów, dla którego nic nie wychodzi z tareł. Ja bym wywalił to wszystko i podmieniał wodę na twardą kranówkę bez żadnych ulepszaczy. Kolejnym może być to, że masz np. dwie samice, chociaż nie jest to możliwe do stwierdzenia po tym zdjęciu (i tak, masz Archocentrus multispinosus).
Poza tym ryby wyglądają na zestresowane - to przez aparat, czy zawsze siedzą takie skulone na dnie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam dziś podmianke robić to zaraz wszystko wywalę, zostawię jedynie korzenie. Ryby może są zestresowane bo siedzą w zastępczym baniaku gdyż czekają na nowe szkło. Stanie za 2-3 miesące. Szkoda mi ich trochę, ale wole żeby mordowały się u mnie i dostawały w miarę co do jedzenia niż siedziały w zoologu z pyszczakami. Ten wiekszy osobnik płetwę grzbietową i odbytową ma widocznie przerośniętą w porównaniu do mniejszego osobnika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tylko nie rób od razu jakiejś drastycznej podmiany, zwłaszcza, jeśli to małe akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Podmianę robię ok 5 litrów i wlewam odstaną 24h kranówkę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
a napisz coś więcej o samym akwarium - pojemność, filtracja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No właśnie - skoro podmiana 5l, to ile ma to akwarium?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z tego co wiem, to 25L...

Z początku były w 80cm długim akwa, ale Szak zdecydował trzymac w nim razbory i zielsko, a biedne miodówki wsadzić do takiej szklanki.

Ja proponowałem Ci, wydaj je do zoologa, lub postaw większy zbiornik. To są bardzo dynamiczne ryby. Co do "bw"; z tego co wiem, to szak nie zakwaszał wody, a tylko do kranówki dodawał liści ( jedynie dla wyglądu). Wątpie, żeby mała ilość liści na kranówce ( przyjmując, że masz podobną do mojej) mniejszyła drastycznie twardości.

Ja obstawiam to, że ryby żyją w stresie, bo zbiornik jest stosunkowo pusty, filtacja słaba, a wielkość akwarium pozostawia wiele do życzenia.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(19-01-2012, 10:23 AM)Pley napisał(a): Z tego co wiem, to 25L...

Z początku były w 80cm długim akwa, ale Szak zdecydował trzymac w nim razbory i zielsko, a biedne miodówki wsadzić do takiej szklanki.
.....
Ja proponowałem Ci, wydaj je do zoologa, lub postaw większy zbiornik.
....
Ja obstawiam to, że ryby żyją w stresie, bo zbiornik jest stosunkowo pusty, filtacja słaba, a wielkość akwarium pozostawia wiele do życzenia.


OMG, nie wiem co mam więcej dodać, chłopie, zrób to, co mówi Pley i poczytaj trochę, bo naprawdę brak Ci podstawowej wiedzy (bez zgryźliwości)jeśli to prawda co Pley napisał.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Gratuluję podejścia Szak....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości