Odpowiedz 
Ki czort ?
03-12-2017, 20:37 PM
Post: #31
RE: Ki czort ?
(03-12-2017 20:19 PM)teo napisał(a):  Trochę zamieszałeś z tymi gametami B – biały czy albinos ?  
Poprawię, żeby było jasne

https://www.youtube.com/channel/UCsyT11b...pl9EdWFtnQ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2017, 13:37 PM
Post: #32
RE: Ki czort ?
(02-12-2017 10:30 AM)teo napisał(a):  Moje pytania i odpowiedzi starałem się dostosować do Twojego toku rozumowania wynikającego z wpisu w postach nr 14, 16 i 18 z których wynika, że nie wytłumaczyłem Ci dostatecznie jasno w czym rzecz.

Pojawienie się albinosów w dzikiej parze żaglowców byłoby możliwe gdyby ryby były faktycznie dzikie i akwarysta miał wyjątkowe szczęście, którego nikt na świecie jak na razie nie miał. Starałem się między innymi to przedstawić w poście nr 13 jak widać z marnym skutkiem. Gdyby się to jednak udało to albinosy byłyby albinosami hodowlanymi a nie "dzikimi". 

Próbowano już tareł albinosów "normalnych" i Dantum'ów. Z takiego połączenia powstają wyłącznie ryby niealbinotyczne.
To sugeruje, że są dwie mutacje albino. I patrząc na Dantumy albino oraz non-albino i ich wielkie podobieństwo do siebie jest duża szansa, że ta druga mutacja (dantum) albino powstała spontanicznie wsród ryb dzikich.

P.S. Oszczędź sobie protekcjonalnych komentarzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2017, 22:38 PM
Post: #33
RE: Ki czort ?
Wniosek który wysuwasz w trzecim zdaniu jest błędny. „Dantum” powstał jako mutacja w linii ryb hodowlanych tylko i wyłącznie w jednym miejscu na świecie. Przy powstaniu tych ryb nie miały udziału żadne dzikie albinosy (odłowione w naturze) tylko któreś pokolenie ryb hodowlanych. Protoplastą tej linii były dzikie żaglowce pochodzące z grypy kropkowanych z której rzeki też nie wiadomo.

Nikt też nie odłowił innych albinosów w naturze i nie wprowadził ich do akwarystyki, stąd nie może być trzeciego genu albinotycznego pochodzącego od hipotetycznych dzikich albinosów. 
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe