Odpowiedz 
Ki czort ?
03-12-2017, 20:37 PM
RE: Ki czort ?
(03-12-2017 20:19 PM)teo napisał(a):  Trochę zamieszałeś z tymi gametami B – biały czy albinos ?  
Poprawię, żeby było jasne

https://www.youtube.com/channel/UCsyT11b...pl9EdWFtnQ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2017, 13:37 PM
(02-12-2017 10:30 AM)teo napisał(a):  Moje pytania i odpowiedzi starałem się dostosować do Twojego toku rozumowania wynikającego z wpisu w postach nr 14, 16 i 18 z których wynika, że nie wytłumaczyłem Ci dostatecznie jasno w czym rzecz.

Pojawienie się albinosów w dzikiej parze żaglowców byłoby możliwe gdyby ryby były faktycznie dzikie i akwarysta miał wyjątkowe szczęście, którego nikt na świecie jak na razie nie miał. Starałem się między innymi to przedstawić w poście nr 13 jak widać z marnym skutkiem. Gdyby się to jednak udało to albinosy byłyby albinosami hodowlanymi a nie "dzikimi". 

Próbowano już tareł albinosów "normalnych" i Dantum'ów. Z takiego połączenia powstają wyłącznie ryby niealbinotyczne.
To sugeruje, że są dwie mutacje albino. I patrząc na Dantumy albino oraz non-albino i ich wielkie podobieństwo do siebie jest duża szansa, że ta druga mutacja (dantum) albino powstała spontanicznie wsród ryb dzikich.

P.S. Oszczędź sobie protekcjonalnych komentarzy.
06-12-2017, 22:38 PM
Wniosek który wysuwasz w trzecim zdaniu jest błędny. „Dantum” powstał jako mutacja w linii ryb hodowlanych tylko i wyłącznie w jednym miejscu na świecie. Przy powstaniu tych ryb nie miały udziału żadne dzikie albinosy (odłowione w naturze) tylko któreś pokolenie ryb hodowlanych. Protoplastą tej linii były dzikie żaglowce pochodzące z grypy kropkowanych z której rzeki też nie wiadomo.

Nikt też nie odłowił innych albinosów w naturze i nie wprowadził ich do akwarystyki, stąd nie może być trzeciego genu albinotycznego pochodzącego od hipotetycznych dzikich albinosów. 
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe