• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ki czort ?

#31
(03-12-2017, 20:19 PM)teo napisał(a): Trochę zamieszałeś z tymi gametami B – biały czy albinos ?  
Poprawię, żeby było jasne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(02-12-2017, 10:30 AM)teo napisał(a): Moje pytania i odpowiedzi starałem się dostosować do Twojego toku rozumowania wynikającego z wpisu w postach nr 14, 16 i 18 z których wynika, że nie wytłumaczyłem Ci dostatecznie jasno w czym rzecz.

Pojawienie się albinosów w dzikiej parze żaglowców byłoby możliwe gdyby ryby były faktycznie dzikie i akwarysta miał wyjątkowe szczęście, którego nikt na świecie jak na razie nie miał. Starałem się między innymi to przedstawić w poście nr 13 jak widać z marnym skutkiem. Gdyby się to jednak udało to albinosy byłyby albinosami hodowlanymi a nie "dzikimi". 

Próbowano już tareł albinosów "normalnych" i Dantum'ów. Z takiego połączenia powstają wyłącznie ryby niealbinotyczne.
To sugeruje, że są dwie mutacje albino. I patrząc na Dantumy albino oraz non-albino i ich wielkie podobieństwo do siebie jest duża szansa, że ta druga mutacja (dantum) albino powstała spontanicznie wsród ryb dzikich.

P.S. Oszczędź sobie protekcjonalnych komentarzy.
--------------------------------
http://ourboxers.pl
https://wawarium.pl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wniosek który wysuwasz w trzecim zdaniu jest błędny. „Dantum” powstał jako mutacja w linii ryb hodowlanych tylko i wyłącznie w jednym miejscu na świecie. Przy powstaniu tych ryb nie miały udziału żadne dzikie albinosy (odłowione w naturze) tylko któreś pokolenie ryb hodowlanych. Protoplastą tej linii były dzikie żaglowce pochodzące z grypy kropkowanych z której rzeki też nie wiadomo.

Nikt też nie odłowił innych albinosów w naturze i nie wprowadził ich do akwarystyki, stąd nie może być trzeciego genu albinotycznego pochodzącego od hipotetycznych dzikich albinosów. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości