• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: niteczki w wodzie

#1
witam , jakieś pół roku temu przeniosłem regał na którym stoją dwa akwaria, i od tamtej pory dręczy mnie problem związany z glonami, glony uwielbiam i nigdy mi one nie przeszkadzały, nadają one zbiornikowi bardziej naturalny wygląd Smile ale dręczy mnie od pewnego czasu to że w tych akwariach jest masa jak by mikro ,,włosków" jest ich mnóstwo w całym akwarium , co 2tyg osadzają się na szybie i pięknie falują z ruchem wody, usuwam je mechanicznie i schodzą bez problemu. zastanawiam się czy to że jest ich gęsto nie wpływa jakoś na zdrowie ryb bo mam wrażenie że w tych zbiornikach ryby szybciej oddychają . dodam że po przenosinach regału na akwaria z rana pada trochę  promieni słonecznych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakiego koloru są te włosy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Krótka historyjka. Miałem kiedyś problem potężny z glonami w raczkarium. Tak się panoszyły zielone nitki, że zarastały cały baniak w tydzień po czyszczeniu z glonów. Nie byłoby to takie złe, gdyby nie to, że pewnego razu, jak zrobiło ich się aż gęsto, to woda zaczęła pachnieć mentolem. Zgonów nie było, bo zareagowałem od razu, ale przypuszczam, że na dłuższą metę mogłoby się coś dziać.
To taki skrajny przypadek, ale od tamtej pory nitek nie toleruję...

Jak utrzymujesz je w ryzach, to myślę, że nie ma co się martwić, chyba że się potwierdzi to( w dłuższej obserwacji), że ryby z tego powodu mają problemy z oddychaniem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wrzuć jakieś fotki. Czy to nie są sinice? One na szybach czasami dają taki niteczkowaty wygląd i tez łatwo schodzą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
niteczki co pływają w wodzie są jak by przezroczyste, są malutkie max 1mm ale jest ich całe mnóstwo.. jak już osiądą się na szybie to mają kolor jasnozielony .. na bank to nie są sinice bo z nimi miałem już do czynienie w innych akwariach .. nie mam jak zrobić fotki bo nie dawno je zmyłem z szyby .. poczekam aż się nalepi i zrobie foto :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wypławki?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Sinice, kilka razy miewałem ich zakwity w takiej postaci. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
muszę sobie jakoś z nimi poradzić bo z wody powoli robi się gęsta zupa :p dzięki za pomoc Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Odpuść podmnianki i nie świeć światła przez min 4 dni.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Chemiclean. Skuteczny, szybki i bezpieczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości