• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sump/hamburg, zbiornik klinowy

#1
Witam czy w sumpie przeżyją mi małe ryby lub ikra? Tak sobie myślę nad zrobieniem filtracji, która będzie mi zasysała małe żyjątka żeby ich większe ryby nie zjadły ale żeby też nie zostały porwane przez gąbkę. Z dnia na dzień bym patrzył czy coś tam nie pływa i odławiał. W ogólnym akwa często ryby mi się trą i zawsze jak próbuję wyłowić ikrę/małe lub tarlaki to się namęczę wszystko porozwalam i często zestresowane ryby nie chcą się trzeć w akwa tarliskowym. Myślałem też o narożnym hamburgu i 10cm od gąbki wstawić szybki, które będą dążyły do zamknięcia się (pare milimetrow szczelina) tam prąd wody by zabierał małe, które byłyby bezpieczne a później na drodze miały by dość sporą przestrzeń fltracyjną, która by ich nie wciągnęła (chyba xd). Czy takie rozwiązanie ma jakieś szanse na sukces? Czy to w ogóle może działać??
Jeśli wiecie coś na ten temat albo ktoś robił podobne rzeczy bardzo proszę o pomoc i znalezienie rozwiązania strasznie mi na tym zależy. Akwa narazie 200l ale będzie stało 350l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
U mnie ściąga młode do skimera. 
Jego budowa pozwala na swobodne przeżycie krewetek i młodzieży.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pokażesz jak to wygląda u Ciebie? Bo wygooglowałem ten skimer i tam dość duży przepływ wody jest (zrobiony z butelki) nie połamie on larw? A poza tym pozbiera mi tylko te żyjątka, które znajdują się przy powierzchni (dobrze myślę)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Stary to film. 
Ale znalazłem   taki przykład 

Aby inne ryby nie wciągał, wata, albo gęsta gąbka - zmniejszy wtedy przepływ. 
Małe mieczyki przeżywały również, ancistrusy też. Nawet w eheim 350. 
Tyle że nic nie widać. Nie sugeruj się firmą -  dyi również bywa fajne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ciekawe rozwiązanie boję się tylko, że mniejsze gatunki takie jak Pstrążenica, Drobnoustek i Kirysek nie dadzą rady przeżyć :/ Będę zmuszony do wypróbowania tego zbiornika klinowego przed hamburgiem. Wtedy też zbierze mi ryby z dolnych partii akwa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości