• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma macmastesteri

#1
Witam wszystkich. zastanawiam się, czy dobrze trzymam moje macmasteri. Obecnie jest to harem 1 samiec i 2 samice. Zastanawiam się, czy wystarczy to co mam, czy dołożyć jedną samicę. Mile widziane sugestie osób, które z powodzeniem je rozmnożyły.  Siedzą w akwa 100x40x40 160l więc problemu być nie powinno z dołożeniem. Ewentualnie prosiłbym jeszcze o doradzenie, czy jest sens trzymać więcej niż jedną parę(przynajmniej w moim przypadku). Nie chciałbym mieć wojny toczącej się między samcami.Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dałbym 1+3, aczkolwiek przy wprowadzaniu nowej samicy zmienił aranżację, żeby samice sobie na nowo rewiry zrobiły. U mnie po wprowadzeniu młodej samicy starsza robiła jej czasem draki- zwykłe ganianki, ale słabszy osobnik pewnie zostałby zamęczony.
Nie ma sensu większej ilości samców wpuszczać. Rosną z nich całkiem sporawe byczki i byłyby jazdy między nimi.

Jeżeli chodzi o rozmnożenie, to dla trzech samic może być mało miejsca na wyprowadzanie młodych. U mnie był to obszar 40x30cm, więc w zależności od tego, jaki będzie rewir, to może się okazać za mało, jeżeli wszystkie na raz będą młode prowadzić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości