• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D

#4
Apdejcik.
Z tego co się zdążyłam zorientować, świat akwarystyki morskiej też się dzieli na "hi-tekowców" i "low-techowców". Odpieniacz jest definitywnie sprzętem HT, już wiem, że nie będę fanką tego ustrojstwa: ztcw jałowi wodę, usuwa też pożyteczne substancje i bakterie, wymusza częstszą pielęgnację i suplementację - bo działa wbrew mechanizmom naturalnym. Jako że przeszłam Waszą biotopową szkołę, przekonują mnie argumenty o mityczności napowietrzania wody bąbelkami i o wyższości naturalnej fitracji nad sztuczną, jałowiącą. Temat na NR, bardzo ciekawy:
http://nano-reef.pl/forums/topic/97399-n...ie/?page=3
W planach mam zmianę na filtrację reaktorem glonowym z glonami o wdzięcznej nazwie "spaghetti", cierpliwe czekanie na pojawienie się glonów wapiennych (oznaka dojrzałej solniczki) i wprowadzenie ryb dopiero do dojrzałego zbiornika, co niestety może zająć nawet wiele miesięcy - taka specyfika morszczaka, ale jestem na to gotowa. Zrobienie panelu byłoby trudne (przekonanie sklepu), ale jeśli to najlepsza opcja, to mogę spróbować zawalczyć.
Apel do tutejszych "posolonych": jak macie doświadczenia z akwarium bez odpieńka, to będę bardzo wdzięczna, jak się nimi ze mną podzielicie (tu mam na myśli zwłaszcza @Draughtell). Bo jeszcze-m zielona jak ten glon spaghetti w tej tematyce, a każda uwaga cenna.

Edycja: ślimaki na deser Big Grin przyłapane, jak w nocy spacerują po szybie. Oprócz drobnych wieloszczecików ze skałą przywędrowały 2 duże jasne ślimaki extra.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 09-11-2017, 22:00 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 20-11-2017, 21:46 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 02-12-2017, 03:27 AM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 02-12-2017, 17:56 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 02-12-2017, 22:22 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 12-12-2017, 22:16 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 12-12-2017, 23:22 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 15-01-2018, 19:52 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 08-02-2018, 16:02 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 08-02-2018, 16:51 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 09-02-2018, 12:14 PM
RE: [Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 09-02-2018, 13:37 PM
[Morskie/Rafa koralowa] [150 l] Pierwsza w życiu solniczka :D - przez Ramirez Dolores - 09-02-2018, 14:59 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości