• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Start po latach... potrzebna pomoc przy obsadzie do 240l

#1
Dobry wieczór, po kilkunastoletniej przerwie postanowiłem powrócić do mojego hobby. Z racji ze akwarium będzie stało w salonie i ma być też ozdobą siłą rzeczy musi być dla mnie "zielone". Więc większe i roślinożerne pielegnice odpadaja. Mój wybór padł na na pielęgniczkę boliwijska oraz ramireza. Docelowo chcialbym mieć po parce z obu gatunków i dołożyć do tego jeszcze parkę barwniaków czerwonobrzuchych... i teraz moje pytanie... czy ze względu na ich charaktery da radę skutecznie połączyć te 3 gatunki w 240litrowym akwarium? Akwarium będzie gęsto obsadzone z licznymi kryjówkami i grotami.

Z góry dziękuję
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witamy po jasnej stronie Wink

Niestety połączenie dwóch gatunków ramirezek samo w sobie nie jest najlepszym pomysłem, nie wspominając o barwniakach. Musisz zdecydować, na którym gatunku najbardziej Ci zależy i raczej na nim się skupić (zacząć od grupy młodych ryb).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Po dłuższym poszukiwaniu informacji o wytrzymałości mojej podłogi i naciskom żony żeby dopasować się o wystroju salonu wybór padł na tylko 240 litrowy zestwaw Juwel Rio Line Led. W zoologicznym już mam ugadane że wezmę akwarium z szafką ale bez filtra i grzałki, mam inne upatrzone. Martwi mnie oświetlenie led 2x29W które dają tylko trochę ponad 6600 lumenów. Stąd mam kolejne pytanie czy nie będzie one za słabe i jakie rośliny mogłyby przy nim rosnąć...

P.S. Sorki za brak polskich znaków momentami ale piszę z niemieckiego telefonu Tongue

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości