• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poczatkujacy - 54 l (60x30x30) - Apistogramma borelli

#21
O ten

http://m.dehner.de/zoo-aquaristik-aquari..._0QAvD_BwE

Dzięki wielkie!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Jak masz świetlówkę, to na innego wymiaru nie da się wymienić, bo jest albo za mała albo za duża. Poza tym przy mocniejszej przepaliłby się układ.
Chodzi raczej o możliwość dołożenia drugiej.
Ogólnie chodzi o to, żeby było miejsce na dołożenie dodatkowej instalacji pod pokrywą.
15W wystarczy.

Jak chcesz ledy, a nie przeszkadza Ci specyficzny wygląd, to spokojnie możesz wziąć ze dwie lampki biurkowe z żarówkami ledowymi 3-8W. Prostsze rośliny rosną mi na nich dobrze, a kryptokoryna Wendetta odmiany brązowej wręcz szaleje. Wiadomo, zależy to od jakości ledów jeszcze i ich parametrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Nie zalezy mi az tak bardzo na LEDach. Myslalem po prostu ze to jest standard w dzisiejszych czasach.
Zalezy mi jednak troche na wygladzie bo baniak bedzie w widocznym miejscu. Przykrywka wiec obowiazkowa. Rozumiem jednak ze lepiej bedzie wybrac cos ze swietlowek. (T5 czy T8?)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(09-11-2017, 08:10 AM)TomekN napisał(a): O ten

http://m.dehner.de/zoo-aquaristik-aquari..._0QAvD_BwE

Dzięki wielkie!
LED'y też nie wymienisz na mocniejsze sprawę ogranicza zasilacz. Zapewne w zestawi jest na około 12W. Więc, żeby zwiększyć ilość światła trzeba by było cały zestaw włącznie z zasilaczem. Mogę pomóc w tym temacie. Sam sobie zrobiłem belkę oświetleniową.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Świetlówki t5 są nowszej generacji i przy tej samej mocy mamy krótszą świetlówkę t5 od t8. ( Wiadomo, produkuje się je w odmiennych W, ale takie proste porównanie). Zatem dałbyś radę więcej wcisnąć oświetlenia, jak dasz t5.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
U mnie standardowa swietlowka t8 daje rade bez problemow, rosliny typu echinodorus, sagittaria i mech radza sobie swietnie. Jesli chodzi o filtr hamburski to masz w moim temacie napisane i przedstawione na zdjeciach jak go wykonac. Do dzisiaj dziala swietnie i bez zarzutów

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8055
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Witam,

chcialbym Wam wszystkim podziekowac za udzielone rady. Zdecydowalem sie, ze zakupie zestaw Eheim:
http://www.ebay.de/itm/EHEIM-Aquarium-ko...WAjMlU3VCg

W zestawie jest oswietlenie 15W (swietlowka).
Porownalem ceny na niemieckim ebay i wyszlo mi ze nie trace na tym zestawie - sam baniaczek 54 l kosztuje jakies 22 euro, a przykrywka ze swietlowka 15W jakies 28 euro. Zestaw kosztuje niecale 60 euro i mam dodatkowo grzalke i jakis filtr (na zapas). 
Do filtracji bede uzywal hamburga (aquael circulator 500 + gabka 5 cm). 

Bedzie ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Będzie cacy, ale IMO i tak przepłacasz za zestaw( przeliczając na polski rynek i opcje).

Jak będziesz kleił hamburga, to jak najmniejszego, jak się da, wklej. W tej wielkości baniaku spokojnie to za filtrację wystarczy, a żeby miejsca nie zajmował.
Jak chcesz, żeby młode nie wpadały do gąbki, to polecam wybrać 45ppi. I IMO może być 3cm grubości. Wystarczy.
Filtr do hamburga dobry wybrałeś. I ma płynną regulację przepływu i na wylot pasuje rurka gumowa z budowlanego idealnie- wepchniesz, troszkę na siłę, ale wejdzie i będzie się trzymać dzięki temu. Bodajże to 16mm jest. Nie pamiętam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wydaje mi się, że aquael 500 może być nawet odrobinę za mocny do takiego litrażu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Niestety nie znalazlem slabszego. Szukalem czegos z przeplywem 350l/h.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości