• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 400l CA HRP i H.nicaraguensis

#1
Dzień dobry, witam wszystkich na forumUsmiech.
Chcę zaprezentować swój świeży zbiornik w którym pływają ryby z Ameryki Centralnej. Akwarium o wymiarach 150x55x50 oświetlone jest jedną świetlówką Narva Oceanic Flora 30W i filtrowane dwoma Fluvalami 305 oraz jednym wewnętrznym Fluval 2plus. W zbiorniku pływają: 6 Honduran Red Point (2 samce + 4 samice), para Hypsophrys nicaraguensis (samiec +20 cm, samica ok.15 cm) + 5 podrostków 7-10 cm oraz 10 Xiphophorus hellerii Yucatan.

pozdrawiam i zapraszam do oceny i ewentualnej dyskusjiRolleyes

P.S zdjęcia oczywiście robione telefonem, więc ich jakość jest taka sobie


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajny,kamienisty wystrój. Obsada jest już docelowa czy planyhesz redukcję młodych nicaraguensis i hrp?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Przyjemny zbiornik, elegancko ułożyłeś te kamienie. Czy pośród nich Niki znajdą jakąś norkę dla siebie?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(06-11-2017, 09:23 AM)schmeichel napisał(a): Bardzo fajny,kamienisty wystrój. Obsada jest już docelowa czy planyhesz redukcję młodych nicaraguensis i hrp?
Hondurany chciałbym zostawić w takiej właśnie grupie, ale oczywiście trudno przewidzieć czy się uda. Jedna samica już jest mocno obijana i praktycznie w ogóle jej nie widać, ale jak są w grupie to ciągle coś się dzieje. Nikaraguańskie początkowo nie były planowane (miały być miodowe), ale kolega potrzebował dla nich miejsca i tak trafiły do mnie. Zobaczę jak długo da się utrzymać taki układ, na razie dorosła para jest bardzo płochliwa (zwłaszcza samiec) i zupełnie nie agresywna. Oczywiście zbiornik jest za mały na taką liczbę ryb, jak HRP i młode niki podrosną to będzie trzeba podjąć decyzję o redukcji, ale na razie nie wiem w jakim kierunku to pójdzie, czy zostawię dorosłą parę, czy jeśli dobierze się coś z młodych(są 2 samce i 3 samice) to młodą. Podsumowując nikaraguańskie na pewno tak, hondurany raczej nie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-11-2017, 11:09 AM)piotrK napisał(a): Przyjemny zbiornik, elegancko ułożyłeś te kamienie. Czy pośród nich Niki znajdą jakąś norkę dla siebie?
Przy układaniu miałem plan żeby była jedna duża jama, jedna średnia i kilka małych. Wyszło tak, że są dwie gdzie mieszczą się obie Nikaraguańskie jednocześnie i jedna gdzie tylko samica. Generalnie dorosłe przebywają osobno, każde w swojej grocie i co jakiś czas odwiedzają się nawzajem. Od wczoraj samica kopie jamę w swojej kawalerceBlush
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dobrze, że Niki mają wybór. Gdyby była jedna jamka to z czasem HRP mogłyby je zdominować. Dobra robota Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dorzucam jeszcze filmik z wykopków

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo gustowna aranżacja Smile Jestem na TAK!  Niestety na tą chwilę mogę tylko pomarzyć o takim litrażu i pielęgnicach z CA Smile Na szczęście jest na czym zawiesić oko w galerii...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dodaje jeszcze kilka zdjęć moich rybRolleyes
Muszę powiedzieć, że miałem bardzo długą przerwę z pielęgnicami i teraz nie rozumiem jak mogłem do tego dopuścić. Ameryka Centralna jest dla mnie nowością ( wcześniej kilka lat Tanganika, potem dobre kilka kolejnych Azja Południowo-Wschodnia ), ale coś czuję, że kolejne kilka lat zostanę przy tym temacie. Ryby są niesamowite i tylko szkoda, że aktualnie mogę mieć tylko jeden zbiornik


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Każdy biotop jest wyjątkowy ale CA to jest toOklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości