• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Adamiak-ZOO

#21
(31-01-2018, 00:17 AM)Kris1984L napisał(a): Ile je posiadasz, moje mają koło 5 miesięcy i rosną jak na drożdżach, powoli przerastają Rio Nanay.
U siebie mam je jakoś od listopada, więc będą w podobnym wieku co twoje i też rosną jak na drożdzach. Nanayki powinny przerosnąć bo wq źródeł rosną dość duże...

(31-01-2018, 21:47 PM)s050197 napisał(a): Dlatego lepiej szukać u hodowców a nie handlarzy  Dodgy
Oni mają swoją hodowlę, duża część ryb jest właśnie u nich hodowana, jeśli nie hodoują danej ryby najczęściej mają ją z innej polskiej hodowli...
Nawet bojowniki (moja druga miłość po skalarach i ziemiojadach), które w większości sklepów są z importu mają swoje...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(31-01-2018, 23:00 PM)Ireth napisał(a):
(31-01-2018, 00:17 AM)Kris1984L napisał(a): Ile je posiadasz, moje mają koło 5 miesięcy i rosną jak na drożdżach, powoli przerastają Rio Nanay.
U siebie mam je jakoś od listopada, więc będą w podobnym wieku co twoje i też rosną jak na drożdzach. Nanayki powinny przerosnąć bo wq źródeł rosną dość duże...


(31-01-2018, 21:47 PM)s050197 napisał(a): Dlatego lepiej szukać u hodowców a nie handlarzy  Dodgy
Oni mają swoją hodowlę, duża część ryb jest właśnie u nich hodowana, jeśli nie hodoują danej ryby najczęściej mają ją z innej polskiej hodowli...
Nawet bojowniki (moja druga miłość po skalarach i ziemiojadach), które w większości sklepów są z importu mają swoje...
Ile masz sztuk jaki zbiornik?
A co do jakości ryb to jeśli chodzi o budowę i wygląd nie miałem żadnych zastrzeżeń do nich, tyle że pomyłka się w kradła, ale i tak bardzo ładne?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(31-01-2018, 23:21 PM)Kris1984L napisał(a):
(31-01-2018, 23:00 PM)Ireth napisał(a):
(31-01-2018, 00:17 AM)Kris1984L napisał(a): Ile je posiadasz, moje mają koło 5 miesięcy i rosną jak na drożdżach, powoli przerastają Rio Nanay.
U siebie mam je jakoś od listopada, więc będą w podobnym wieku co twoje i też rosną jak na drożdzach. Nanayki powinny przerosnąć bo wq źródeł rosną dość duże...



(31-01-2018, 21:47 PM)s050197 napisał(a): Dlatego lepiej szukać u hodowców a nie handlarzy  Dodgy
Oni mają swoją hodowlę, duża część ryb jest właśnie u nich hodowana, jeśli nie hodoują danej ryby najczęściej mają ją z innej polskiej hodowli...
Nawet bojowniki (moja druga miłość po skalarach i ziemiojadach), które w większości sklepów są z importu mają swoje...
Ile masz sztuk jaki zbiornik?
A co do jakości ryb to jeśli chodzi o budowę i wygląd nie miałem żadnych zastrzeżeń do nich, tyle że pomyłka się w kradła, ale i tak bardzo ładne?
Zbiornik 350l 150x40x60h
Na chwilę obecną jest ich 12 ale jak jeszcze trochę podrosną to będę redukowała ilość. Młode skalary, podobnie jak paletki, moim zdaniem lepiej się czują w większej grupie za młodu. Jest jeszcze opcja, że zanim zredukuję postawię większy zbiornik, bo plany i miejsce są ale muszę najpierw skończyć remont mieszkania, żeby postawić coś na prawdę dużego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(01-02-2018, 00:09 AM)Ireth napisał(a):
(31-01-2018, 23:21 PM)Kris1984L napisał(a):
(31-01-2018, 23:00 PM)Ireth napisał(a): U siebie mam je jakoś od listopada, więc będą w podobnym wieku co twoje i też rosną jak na drożdzach. Nanayki powinny przerosnąć bo wq źródeł rosną dość duże...




Oni mają swoją hodowlę, duża część ryb jest właśnie u nich hodowana, jeśli nie hodoują danej ryby najczęściej mają ją z innej polskiej hodowli...
Nawet bojowniki (moja druga miłość po skalarach i ziemiojadach), które w większości sklepów są z importu mają swoje...
Ile masz sztuk jaki zbiornik?
A co do jakości ryb to jeśli chodzi o budowę i wygląd nie miałem żadnych zastrzeżeń do nich, tyle że pomyłka się w kradła, ale i tak bardzo ładne?
Zbiornik 350l 150x40x60h
Na chwilę obecną jest ich 12 ale jak jeszcze trochę podrosną to będę redukowała ilość. Młode skalary, podobnie jak paletki, moim zdaniem lepiej się czują w większej grupie za młodu. Jest jeszcze opcja, że zanim zredukuję postawię większy zbiornik, bo plany i miejsce są ale muszę najpierw skończyć remont mieszkania, żeby postawić coś na prawdę dużego

A skąd jesteś z ciekawości?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(01-02-2018, 00:14 AM)Kris1984L napisał(a): A skąd jesteś z ciekawości?
Z Radomska, stąd wiemco było w sklepie, bo manacapuru nie były wystawione na aukcjach Wink
A ty swoje skalary w jakim akwarium trzymasz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(31-01-2018, 23:00 PM)Ireth napisał(a): Oni mają swoją hodowlę, duża część ryb jest właśnie u nich hodowana, jeśli nie hodoują danej ryby najczęściej mają ją z innej polskiej hodowli...
Nawet bojowniki (moja druga miłość po skalarach i ziemiojadach), które w większości sklepów są z importu mają swoje...

Pewnie coś tam rozmnażają, jednak już kilkukrotnie jak dopytywałem się o jakieś ryby z oferty (bogatej jak encyklopedia ryb), to okazywało się że w czwartek popołudniu / piątek można odebrać (w domyśle: po łódzkiej giełdzie)  Sleepy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(01-02-2018, 16:18 PM)s050197 napisał(a):
(31-01-2018, 23:00 PM)Ireth napisał(a): Oni mają swoją hodowlę, duża część ryb jest właśnie u nich hodowana, jeśli nie hodoują danej ryby najczęściej mają ją z innej polskiej hodowli...
Nawet bojowniki (moja druga miłość po skalarach i ziemiojadach), które w większości sklepów są z importu mają swoje...

Pewnie coś tam rozmnażają, jednak już kilkukrotnie jak dopytywałem się o jakieś ryby z oferty (bogatej jak encyklopedia ryb), to okazywało się że w czwartek popołudniu / piątek można odebrać (w domyśle: po łódzkiej giełdzie)  Sleepy
Nie będę robiła za adwokata, ale na allegro oferta to może osiemdziesiąt parę pozycji z czego spora część to ten sam gatunek tylko różne odmiany/wielkości... Coś ta encyklopednia cieniutka Wink

A tak abstahując od tego to nie znam hodowcy który hoduje wszystko sam, zwykle skupiają się na jednym gatunku lub grupie gatunków a jesli mają dodatkowo sklep to inne rzeczy ściągają. Nie wiem tez o co się dokładnie ich pytałeś ale chwali się Adamiak-ZOO to, że nawet jeśli czegoś nie hodują sami to starają się to mieć z polskiej hodowli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(31-01-2018, 21:47 PM)s050197 napisał(a): Dlatego lepiej szukać u hodowców a nie handlarzy  Dodgy

Dlatego lepiej jechać osobiście po ryby.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(01-02-2018, 00:21 AM)Ireth napisał(a):
(01-02-2018, 00:14 AM)Kris1984L napisał(a): A skąd jesteś z ciekawości?
Z Radomska, stąd wiemco było w sklepie, bo manacapuru nie były wystawione na aukcjach Wink
A ty swoje skalary w jakim akwarium trzymasz?

No moje są  w niewielkim szkiełku 100x40x60 w tym momencie są 4 sztuki zostanie para i para Rio Nanay. Na dnie apistogramma Barlowi i apistogramma Norberti i 10 kirysów pand i 10 otosków.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Czy można zaryzykować i kupić u nich ryby z opcją wysyłki czy lepiej odebrać je osobiście?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości