• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Adamiak-ZOO

#11
Moje Rio Nanay mają dziubki, ale są z Włocławka  Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W-2 ma rację. Jak teraz młodziutkie żaglowce nie mają odpowiednio głębokiego siodełka to z wiekiem ono się nie pogłębi. Ba na starość siodełko się wizualnie zmniejszy. Tłumacze sobie to tym, że po osiągnięciu dojrzałości, pokrój ciała staje się cięższy i stopniowo rośnie podściółka tłuszczowa na głowie.

W świadomości akwarystów utrwalił się obraz Rio Nnay w Peru jako jedynego obszaru z którego pozyskuje się piękne żaglowce kropkowane. Ale tak nie jest bo w Brazylii czy Surinamie też są rzeki w których są odławiane żaglowce kropkowane, nieznacznie odbiegające kształtem ciała i ubarwieniem. W samym rejonie  Nanay występuje też kilka populacji różniących się znacznie intensywnością ubarwienia, również takie które nie maja w ogóle miodowych kropek jedynie czarne. Czyli kolorowy żaglowiec kropkowany Nnay z fotografii to jedna z wielu opcji. Fakt, że żaglowiec kropkowany z Rio Momon ma bardzo atrakcyjny wygląd, najmocniej wcięte siodełko i ciało o kształcie pionowej elipsy. 
Tak więc brak głębokiego siodełka nie oznacza, że Twoje ryby nie będą miały niebieskiego połysku, czarnych i miodowych kropek.

O atrakcyjności  wizualnej żaglowca kropkowanego decyduje przede wszystkim miejsca odłowu ale też, które to pokolenie  Fx i czy nie są to braki hodowlane lub hybrydy z którąś z odmian hodowlanego skalara.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No witam ryby ładnie rosną, ale z przykrością nie mogę powiedzieć że to F2 Rio Nanay. Tak że nie do końca sprzedawca wie co ma na sklepieSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(05-12-2017, 21:40 PM)Kris1984L napisał(a): No witam ryby ładnie rosną, ale z przykrością nie mogę powiedzieć że to F2 Rio Nanay. Tak że nie do końca sprzedawca wie co ma na sklepieSad
A może przez pomyłkę dostałeś manacapuru? W tym samym czasie były na sklepie ale manacapuru szybciej były sprzedane, przy kilku pracownikach i paru klientach w sklepie nie trudno o pomyłkę podczas pakowania. Grzbiety nie robią się czasem czerwone?
Mam te manacapuru, mają ok. 14cm wysokości obecnie i ładnie się wybarwiają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(30-01-2018, 00:26 AM)Ireth napisał(a):
(05-12-2017, 21:40 PM)Kris1984L napisał(a): No witam ryby ładnie rosną, ale z przykrością nie mogę powiedzieć że to F2 Rio Nanay. Tak że nie do końca sprzedawca wie co ma na sklepieSad
A może przez pomyłkę dostałeś manacapuru? W tym samym czasie były na sklepie ale manacapuru szybciej były sprzedane, przy kilku pracownikach i paru klientach w sklepie nie trudno o pomyłkę podczas pakowania. Grzbiety nie robią się czasem czerwone?
Mam te manacapuru, mają ok. 14cm wysokości obecnie i ładnie się wybarwiają.

Tak mają grzbiety pomarańczowe- czerwone. Ale i tak dla mnie nie dopuszczalna sytułacja. Pisałem do tego Pana i zarzekał się że to Rio Nanay. 
Ps. Zrób zdjęcia swoich ryb i podeślij. Jestem ciekaw jak u Ciebie wyglądają.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
[Obrazek: 2LVWClnSe3Vmyn302]
[Obrazek: d8b3f489f67fd140med.jpg]
[Obrazek: e3f68b76b585d539med.jpg]
[Obrazek: ec1a0c165e250f8amed.jpg]
[Obrazek: e52b825efb47df77med.jpg]
[Obrazek: ca0e1c2f00b4c8f9med.jpg]
[Obrazek: 655bf02fca867bc5med.jpg]

Mówisz, że niedopuszczalne, ale prawda jest taka, że ten się nie myli co nic nie robi, jeśli była pomyłka to raczej nie wiedzą o tym, że ktoś się pomylił, młode skalary są do siebie podobne, nie mówię że identyczne oczywiście, ale nie wszyscy pracownicy sklepu znają się wystarczająco dobrze by je rozróżnić.
Ja kiedyś zamiast Satanoperca Daemon dostałam Jurupari (nawet kiedy są młode widać różnicę... Pomyłka przy pakowaniu)

Jakość zdjęć może nie jest powalająca ale tylko na tyle pozwala mi mój telefon.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(30-01-2018, 22:21 PM)Ireth napisał(a): [Obrazek: 2LVWClnSe3Vmyn302]
[Obrazek: d8b3f489f67fd140med.jpg]
[Obrazek: e3f68b76b585d539med.jpg]
[Obrazek: ec1a0c165e250f8amed.jpg]
[Obrazek: e52b825efb47df77med.jpg]
[Obrazek: ca0e1c2f00b4c8f9med.jpg]
[Obrazek: 655bf02fca867bc5med.jpg]

Mówisz, że niedopuszczalne, ale prawda jest taka, że ten się nie myli co nic nie robi, jeśli była pomyłka to raczej nie wiedzą o tym, że ktoś się pomylił, młode skalary są do siebie podobne, nie mówię że identyczne oczywiście, ale nie wszyscy pracownicy sklepu znają się wystarczająco dobrze by je rozróżnić.
Ja kiedyś zamiast Satanoperca Daemon dostałam Jurupari (nawet kiedy są młode widać różnicę... Pomyłka przy pakowaniu)

Jakość zdjęć może nie jest powalająca ale tylko na tyle pozwala mi mój telefon.
Dzięki mam te sameSmile
No pomyłki się zdarzają. No nic będą manacapuru. Tylko mam 4 sztuki i nie wiem czy uda się mieć paręSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No niestety pomyłki mogą się każdemy zdarzyć. Manacapuru są ładne, a te już przy tej wielkości się wybarwiają, a to dobry znak, bo moim zdaniem są ładniejsze niż wiele oferowanych w PL już dorosłych manacapuru, które wyglądają jak ładne standardy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ile je posiadasz, moje mają koło 5 miesięcy i rosną jak na drożdżach, powoli przerastają Rio Nanay.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dlatego lepiej szukać u hodowców a nie handlarzy  Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości