• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami

#1
Tongue 
Jakoś tak wyszło, że w pewnym momencie część Braci Akwarystów przenosi się do podziemia, a dokładnie do piwnicy Smile. Tam zazwyczaj szukamy miejsca na kąt dla naszego hobby. Ja też przeorganizowałem swoje "podziemie" i z racji tego, że kotłownię przerobiłem w całości na gaz uzyskałem pomieszczenie w lochach mojego domu z przeznaczeniem na Pokój Dżentelmena i fishroom w jednym. 
Pomieszczenie ma około 20m2 - 4,4x4,6. Jest dość niskie, ściany mają 1,9m wysokości + sklepienie kolebkowe z cegły. Cegła jest jeszcze do odkrycia, ale wyglądać to będzie jak pomieszczeniu przejściowym z którego wchodzi się do fiszrumu. Do wykończenia zostało odkrycie stropu i ścian, oczyszczenie, pigmentacja i impregnowanie cegły. Dodatkowo wymiana słupów podtrzymujących strop oraz wylewka samopoziomująca. Drobne prace z instalacją elektryczną. Myślę, że na święta będę miał piękny prezent Smile
Planowany jest 2-poziomowy regał 200x190 cm oraz osobny stelaż na największe akwarium. Planowane zbiorniki to:
  • 300 L (Haplochromis sp. Musoma blue)
  • 240 L (Haplochromis sp. Iringo)
  • 200 L (Pseudocrenilabrus sp. "Lufubu")
  • 128 L (Teleogramma depressa)
  • 60 L (Młodzież)
  • 40 L (Narybek)
Zbiorniki mają zająć połowę pomieszczenia - druga połowa to mały salonik z biblioteką do spotkań akwarystycznych Smile.

Instalacja wodna jest przygotowana. Kombinuję póki co ze spuszczaniem wody ze zbiorników bo piwnica jest częściowo pod ziemią i muszę pompować wodę. Narazie wybrałem pompę ssąco-tłoczącą typu WZ 250 która ma przetransportować wodę na h max.=2,0m. Myślę, że dobrze się sprawdzi. Jeśli jednka macie jakieś alternatywne rozwiązania proszę o podpowiedź Smile



Póki co bez żadnych zbiorników Smile ale będę wrzucał apgrejdy 

   

   

   

   

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - przez Sendog - 30-10-2017, 19:22 PM
RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - przez Ramirez Dolores - 30-10-2017, 21:07 PM
RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - przez Ramirez Dolores - 11-11-2017, 17:23 PM
RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - przez Ramirez Dolores - 23-11-2017, 01:13 AM
RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - przez Ramirez Dolores - 11-11-2017, 22:14 PM
RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - przez Ramirez Dolores - 12-11-2017, 02:44 AM
RE: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami - przez Ramirez Dolores - 08-12-2017, 15:13 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości