• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami

#31
Co racja to racja Big Grin Hehe, ale będę często chałupę odkurzała Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(11-11-2017, 22:03 PM)Ruki napisał(a): Niżej niż 15-20 cm nad ziemią to utrudnianie sobie życia. Zawsze przeklinam spuszczanie wody z baniaków które mam 5 cm nad ziemią....

Zawsze można użyć małej głowicy do wypompowania wody Smile

Za to oglądanie takiego akwarium to katorga. No chyba, że ktoś lubi leżeć na podłodze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Cinek mój znajomy ma tak akwarium i szczerze mówiąc - mogłabym mu na dywaniku zamieszkać Big Grin. Ostatnio jak mąż mi się ze znajomy zagadali to prawie na tym dywanie zasnęłam Tongue. Delikatne światło (paliło się tylko u rybek), wygodny dywanik, przepiękne ryby do podziwiania... tylko kieliszka z winem mi do pełni szczęścia brakowało. No, i jakiejś podusi jak już mi głowa opadała Big Grin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Sendog, a kiedy będą bilety w oficjalnej sprzedaży? Chciałbym być jednym z pierwszych zwiedzających! 

Jak ja lubie takie projekty. Z jednej strony mocno zazdroszczę, a z drugiej kibicuje z całej siły.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Pley uwierz mi, że po wczorajszym kuciu młotem mam serdecznie dość tej piwnicy Big Grin
Jednakże dziś mi przeszły złości i jutro kończę kucie myślę, że jakieś 2,5 godziny wystarczy walki młotem udarowym z łopatką. 

Najlepszą motywacją jest to co ściąga nas wszystkich na to forum - akwarystyka Smile
Bilety coming soon Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(12-11-2017, 09:29 AM)cinek1916 napisał(a):
(11-11-2017, 22:03 PM)Ruki napisał(a): Niżej niż 15-20 cm nad ziemią to utrudnianie sobie życia. Zawsze przeklinam spuszczanie wody z baniaków które mam 5 cm nad ziemią....

Zawsze można użyć małej głowicy do wypompowania wody Smile

Za to oglądanie takiego akwarium to katorga. No chyba, że ktoś lubi leżeć na podłodze.

Z tą głowicą dobry pomysł - jaką byś polecił? Może być od Pat Mini np.?

No cóż... warunki mieszkaniowe są jakie są, gdybym miała więcej podłogi, to by było inaczej - na to konto mam więcej ścian Big Grin i tak się kombinuje.

A może ktoś z Was poleciłby firmę, w której można zamówić regał pod akwaria w rozsądnej cenie? - od większości się pewnie nie doczekam wyceny, bo stelaż będzie mały - miałby ok. pół metra długości, tyle samo szerokości - i wysokość też nie za dużą, bo im wyższy, tym bardziej grozi przewróceniem, a do ściany bym go wolała nie przymocowywać. No i najlepiej regulowane nóżki do wypoziomowania.

Sorry za offtop, ale przechodzę do konkretów i czas na domykanie paru projektów, już się nie mogę doczekać aranżowania nowych baniaków Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(23-11-2017, 01:13 AM)Ramirez Dolores napisał(a): (...) Z tą głowicą dobry pomysł - jaką byś polecił? Może być od Pat Mini np.? (...)
Zależy jak duży baniak i jaki długi wąż. Z doświadczenia wiem, że Pat Mini + ok. 10 m węża to wieczność czekania przy większym (ok. 180 l) zbiorniku. Ale do zlewania wody z krewetkarium do wiaderka może by się nadał.
Zakładając taką samą długość węża jak wyżej (z pokoju do łazienki Big Grin), do średnich i większych akwariów fajne głowice ma Aquaszut, chociażby T-head 550 lub 750. Wygodne w obsłudze (mam na myśli czyszczenie wirnika; Pata sama nie jestem w stanie otworzyć), możliwość regulacji przepływu.
Do akwariów dużych (powiedzmy od 300 l) Aquael Circulator 1500 lub 2000 (głowice filtrów Turbo) Big Grin
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Ja mam taką samoróbkę na bazie pompki aquael z filtra midikani. wystarczy tylko z 2 stron podpiąć węże.

   

   

akwarium 432litry. Woda płynie sobie na dwór a ja sobie grzebię w akwarium w tym czasie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
no bajka z ta samoróbką - właśnie takie coś potrzebuję Okok już obczaiłem na Googlach
Nie wiedziałem że Aqual ma taką pompkę przy karnistrach.
To załatwia sprawę tylko podpowiedz mi czy ona zasysa wodę czy trzeba samemu zassać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Do takiego cuśa możesz zamontować tą harmonijkę do zasysania co jest używana w wężach. I już nie będziesz musiał się podtapiać Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości