• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami

#21
Gratuluję pomysłu i powodzenia Wink

Małe pytanko czy te szyny nad drzwiami wstawaiałeś sam czy to jeszcze made in Germany?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Szyny są "oryginalne" czyli wstawiane około 60 lat temu w czasie budowy. Bardzo mi się tam podobają i nadają dodatkowego charakteru.
Przy okazji dodam (taki mały OT), że w połowie schodów prowadzących do piwnicy jest w ścianie zrobiony przez dziadka (mojej żony Eweliny) schowek na żywność na czas wojny. Dziadek został pojmany do niewoli na Helu we wrześniu 1939r. i spędził blisko 5 lat w obozie pracy w Niemczech. Nigdy go nie poznałem, ale podobno zawsze powtarzał, że trzeba być przygotowanym również na takie zdarzenia jak wojna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Mam takie pytanko w temacie regałów na akwaria.
Jaką najniższą wysokość od podłogi na postawienie baniaka byście zalecali? - miałam przez chwilę mały baniak postawiony roboczo na dywanie, ciężko było odsysać odmulaczem wodę do podmianki (już o obserwacji "zawartości" baniaka nie wspominając). Pytam, bo będę tworzyć coś na kształt miniregału na kilka kostek i zanim coś zamówię, wolę wiedzieć co zamówić u spawacza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
U mnie akwaria najniżej są 60 cm nad ziemią. Zauważyłem, że zbyt nisko postawione akwarium powoduje, że moje ryby stają się płochliwe.

P.S. Kucie tynków w trakcie. Muszę kogoś znaleźć kto mnie trochę odciąży Smile Anybody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jeżeli chodzi o akwaria nisko, to nie jest to kwestia tego, że człowiek rzadziej tam kuknie i zaczynają się bać zbliżającej się twarzy? U mnie tak się zaczęły bać brzanki wielkołuskie, ale to dlatego, że szyby były niemyte( tak wiem, wybitne lenistwo), a po umyciu od razu panika jest, jak ktoś się zbliży.

Mam też problem ze strachliwymi Rasbora dorsiocellata. W sierpniu bodajże je kupiłem, to trafiły do zbiornika na wysokości 15cm od podłogi. Już od miesiąca akwarium jest wyżej, ale dalej często zdarza im się uciekać przed człowiekiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(11-11-2017, 19:50 PM)Sendog napisał(a): P.S. Kucie tynków w trakcie. Muszę kogoś znaleźć kto mnie trochę odciąży Smile Anybody?

Mogem pomóc Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Niżej niż 15-20 cm nad ziemią to utrudnianie sobie życia. Zawsze przeklinam spuszczanie wody z baniaków które mam 5 cm nad ziemią....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(11-11-2017, 22:03 PM)Ruki napisał(a): Zawsze przeklinam spuszczanie wody z baniaków które mam 5 cm nad ziemią....

Ja też, ale to tylko chwilkę dłużej zajmuje... Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Czyli 15-20 cm nad podłogą to takie w miarę dobre minimum... ok, dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Dałbym wyżej, w szczególności, jak to ma być niski baniak. Będzie wygodniej i chętniej tam zajrzysz, bo nie trzeba się będzie kłaść na podłogę...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości