• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishnica - piwnica z afrykańskimi pielęgnicami

#1
Tongue 
Jakoś tak wyszło, że w pewnym momencie część Braci Akwarystów przenosi się do podziemia, a dokładnie do piwnicy Smile. Tam zazwyczaj szukamy miejsca na kąt dla naszego hobby. Ja też przeorganizowałem swoje "podziemie" i z racji tego, że kotłownię przerobiłem w całości na gaz uzyskałem pomieszczenie w lochach mojego domu z przeznaczeniem na Pokój Dżentelmena i fishroom w jednym. 
Pomieszczenie ma około 20m2 - 4,4x4,6. Jest dość niskie, ściany mają 1,9m wysokości + sklepienie kolebkowe z cegły. Cegła jest jeszcze do odkrycia, ale wyglądać to będzie jak pomieszczeniu przejściowym z którego wchodzi się do fiszrumu. Do wykończenia zostało odkrycie stropu i ścian, oczyszczenie, pigmentacja i impregnowanie cegły. Dodatkowo wymiana słupów podtrzymujących strop oraz wylewka samopoziomująca. Drobne prace z instalacją elektryczną. Myślę, że na święta będę miał piękny prezent Smile
Planowany jest 2-poziomowy regał 200x190 cm oraz osobny stelaż na największe akwarium. Planowane zbiorniki to:
  • 300 L (Haplochromis sp. Musoma blue)
  • 240 L (Haplochromis sp. Iringo)
  • 200 L (Pseudocrenilabrus sp. "Lufubu")
  • 128 L (Teleogramma depressa)
  • 60 L (Młodzież)
  • 40 L (Narybek)
Zbiorniki mają zająć połowę pomieszczenia - druga połowa to mały salonik z biblioteką do spotkań akwarystycznych Smile.

Instalacja wodna jest przygotowana. Kombinuję póki co ze spuszczaniem wody ze zbiorników bo piwnica jest częściowo pod ziemią i muszę pompować wodę. Narazie wybrałem pompę ssąco-tłoczącą typu WZ 250 która ma przetransportować wodę na h max.=2,0m. Myślę, że dobrze się sprawdzi. Jeśli jednka macie jakieś alternatywne rozwiązania proszę o podpowiedź Smile



Póki co bez żadnych zbiorników Smile ale będę wrzucał apgrejdy 

   

   

   

   

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne masz perspektywy...
pozdrawiam
Andrzej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witojcie w podziemnej braci akwarystycznej Zacieszacz
Zastanawiam sie czy będę miał wstęp do części dżentelmeńskiej ... Bo zwykły cham i prostak jestem Wink

Fajnie Sendog że to w końcu ruszyło , wierz mi ze tam znajdziesz cisze i spokój aby podziwiac afrykańskie wybibasy Smile 

p.s Oczywiście czekam na date oficjalnego otwarcia Fishnicy ... Bendem na bank Cool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Abstrachujac od akwarystyki na drugiej stroni widziałbym mały barek z ,,herbatami" masz mega klimatyczna ta piwniczke zazdroszczę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Te drzwi są boskie Big Grin

Cieszy mnie ten widok i czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Zapowiada się bosko. Ja mam jakieś przeczucie, że z czasem akwaria i tak zajmą większość Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Będę obserwował Twoje postępy bo motywują mnie takie fotorelację. Ja też coś zacząłem robić w tym kierunku, ale zbyt wolno to u mnie idzie :/
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No no ...
Klimat jest, widze tam pieknie wyeksponowane cegly i wykonczenie w drewnie Smile
Niestety wiem ile pracy kosztuje odkucie scian i sufitow bo robilem to przynajmniej kilkanascie razy Sad ale efekt koncowy zazwyczaj rekompensuje wszystkie nadwyrezenia mięśniBig Grin

Masz juz wybrane srodki do konserwacji cegly i spoin ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Trzymam kciuki i dołączam do obserwatorów Smile fajna nazwa - fishnica Smile
Hehe, może niedługo faktycznie zaczną powstawać kluby akwarystów (lokal + herbatka + lektura + oczywiście RYBY - główna atrakcja)... chyba kiedyś, drzewiej takie w Polsce istniały?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Łojciec Twoje drugie imię to Dżentelmen - data się zbliża Wink

sebastian1995 myślimy identycznie Wink kilka baniaczków z BW tam będzie ale bez ryb Big Grin
PiotreK drzwi mają 60 lat - oczyszczone, pokryte lazurą i pomalowane na czarno okucia. Ogólnie miały dać charakter krakowskich piwnic lub starego browaru. Ostatnio w muzeum browaru w Żywcu widziałem coś takiego. Co do akwariów to ostatnio raczej zmniejszam ich ilość niż zwiększam Wink
Kuna jak się zacznie to dostajesz mega speeda tylko nie można przerywać bo potem się człowiek rozleniwia i wraca do roboty jak student po dziekance Big Grin
Qbek a co byś polecił bo chyba jesteś specjalistą w temacie?
Dzięki Ramirez - na "starość" marzył mi się taki klubik Smile

Jeszcze jedno - w przedsionku planowany jest taki mural - JEZIORO WIKTORII POD WODĄ. Wykonanie głównie Ania moja córka z moją pomocą 

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Super projekt się zapowiada, będę obserwował Wink.

Bardzo Wam zazdroszcze mozliwosci ogarniania tego od początku- ja coraz bardziej zaczynam zauważać minusy tego, że dokładałem po prostu kolejne baniaki, które akurat się trafiły na sprzedaż, tak samo z regałami- dużo lepiej jest zaplanować wszystko pod wymiar, zupełnie inny poziom wygody z korzystania Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości