• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid"

Chcąc uzupełnić obsadę poszukiwałem cichlasoma festae, nie mogąc trafić, prezentowaną samice zakupiłem w Discusie na radzymińskiej (Wwa) jako parachromis friedrichsthalii, fakt, że gdy próbowałem zasięgnąć jeżyka na temat ryby młody sprzedawca nie bardzo był obeznany w temacie, konsultował się telefonicznie ze zmiennikiem prowadzącym pielęgnice. Samiec był "pożyczony" od znajomego, chciałem sprawdzić, czy nie pozabijają się. Ubarwieniem bardzo podobny, dłuższe końcówki płetw, z tym, że był bardziej krępy. Fotkami nie dysponuję, te które umieściłem wykonałem tel. Postaram się pożyczyć aparat i zrobić wyraźną fotografię. Zobaczymy co z narybku będzie. Mimo, że ziarenek nie było wiele wykluło się 99%. Na początku sierpnia odłowiłem samca i udałem się na urlop. W następnym tygodniu będę w domu, zobaczymy co z chmary narybku pozostało. W zbiorniku pływa jeszcze kilka innych pielęgnic. Dotychczas wycierały się i żyły w miarę zgodnie. Ja wrócę postaram się znaleźć młodego samca.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To tym bardziej sugeruje że to mogą być motaguensis, ale poczekam na fotkę samca.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak dla mnie bardzo ładna motaguensis.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(15-08-2016, 02:20 AM)ForestDaemon napisał(a): Pierwszy raz słyszę o czerwonych Fredkach... jak dla mnie to Motki.

Bo za krotko jesteś akwarystą i nie nadążasz za nowościami lokalnych sklepów.
Otwórz się na radosną twórczość sprzedających Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Samiczka mi pięknieje, a samiec rośnie Smile. Co chwile jakieś młode się pojawiają, a pare sztuk pływa po zbiorniku. Ciekawe do jakich rozmiarów urosną nim ktoś je zje Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Lubię to Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, prezentowana ryba to motaguensis ? . . .
Mieliście rację Panowie,
Tak wiec narybek zużyłem jako żywy pokarm. Jak widać nawet odległe gatunki krzyżują się w akwarium.
Planuję zakupić samca, spróbować z kolejnym tarłem. Zastanawiam się tylko, czy rybcie gdy przypadną sobie do gustu, to nie zlikwidują pozostałych mieszkańców. . .

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne,
U mnie pływa czerwona samica, szukam samca. Gatunek bardzo silny i niesamowicie twardy. . .

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zostały same. Zdominowały akwarium.


Załączone pliki Miniatury
                   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Para jest cały czas zgrana? Czy zdarzają się kłótnie w raju ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości