• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parachromis motaguensis "False yellowjacket cichlid"

#11
Bug 
Zgadzam się z piotrK, u mnie to już prócz Dominatora nie ma ryby, która miałaby wszystkie łuski i płetwy w całości Tongue Na szczęście to jeszcze młode ryby, więc się szybko regenerują. Żeby nie było, że tylko Dominator "leje" resztę towarzystwa, to pozostałe ryby też się między sobą "tłuką" i przyjmują "groźne pozy" Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
        Przesyłem wam moje zdjeca Motaguensis samica i samiec zdjecia zrobione ok 3-4 miesiece temu jak zrobie jutro zdjecia w dzien to je tez wrzuce
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kolory świetne.
Jak duże jest to akwarium? Jakiej wielkości były ryby, kiedy uznałeś, że para musi zostać sama?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Rybki mieszkaja w akwarium 375l. podczas robienia zdjecia samiec miał ok 13cm a samica ok7cm. wiesz uznalem zeby zostały same wtedy jak para zaczela razem mieszkac z grocie na zdjeciu i samiec zrobil sie bardziej agresywny wtedy odrazu wyjołem reszte ryb z akwarium i zostały tylko glonojady a tak sa same i juz maily 2 tarła i własnie teraz maja młode ( 5 dni maja małe) teraz samica chyba jest jeszcze ladniej wybarwiona
(06-02-2012, 23:54 PM)bernard napisał(a): Kolory świetne.
Jak duże jest to akwarium? Jakiej wielkości były ryby, kiedy uznałeś, że para musi zostać sama?

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tak ja wczoraj wspominałem wstawiam aktualne zdjecia moich motagiensis     Na pierwszym zdjeciu moja samica i w pomaranczowej jaskince trzyma potomstro ( takie małe cos czarnego Smile )
    A na drugim zdjeciu przedstawiam wam samca i samice jakos udalo mi sie ich razem uchwycic bo samczyk tylko walczy jak podejde do szyby
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kurde, moje już zbliżają się do tych wymiarów.
Jutro skalary wylatują do sklepu i motki zostają w baniaku same z glonkami chowającymi się po kątach.
Z obserwacji wynika że mam układ 2+2 i jedno coś Shy
Dobieranie się, stroszenie i inne tańce trwają dalej ale bez nerwowej i brutalnej siły.
Może to zasługa skalarów jako rozpraszaczy? Huh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wiesz u mnie pływały pawiookie i nie rozproszaly ich agresji samiec zachowywał sie jak by dostał zastrzyk adrenaliny i ciągle tłukł sie ze swoimi jak i pawiookimi no i pokazał ze 375l to jego akwarium i samiczki.
(07-02-2012, 19:43 PM)tuptuś napisał(a): Kurde, moje już zbliżają się do tych wymiarów.
Jutro skalary wylatują do sklepu i motki zostają w baniaku same z glonkami chowającymi się po kątach.
Z obserwacji wynika że mam układ 2+2 i jedno coś Shy
Dobieranie się, stroszenie i inne tańce trwają dalej ale bez nerwowej i brutalnej siły.
może to zasługa skalarów jako rozpraszaczy? Huh

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
piękne rybska,
patrząc na samca na drugim zdjęciu od razu widać, że to bandzior

nie myślałeś czasami nad zmianą podłoża? ich kolory pięknie by się prezentowały na ciemniejszym piasku i ciemnym tle
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Myslalem juz nad zmiana podłoza ale nie mam dosc ze czasu to i nie mam gdzie wrzucic tych besti bo wszedzie terroryzuja mi ryby. moze na wiosne jak bede robił remont pokoju to je wtedy ogarne Smile niestety to spory baniak i taka zmiana to troche czasu zabiera sam wiesz
(07-02-2012, 20:31 PM)filas napisał(a): piękne rybska,
patrząc na samca na drugim zdjęciu od razu widać, że to bandzior

nie myślałeś czasami nad zmianą podłoża? ich kolory pięknie by się prezentowały na ciemniejszym piasku i ciemnym tle

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
wiem, wiem, ale robota przy takich zmianach to czysta przyjemność

kiedyś zmieniałem piasek w funkcjonującym akwarium, prosta sprawa - gruby wąż, spuszczasz wodę przy podmianie zasysając razem ze starym piachem, potem pół wiadra nowego piachu z wodą, drabina i jechane w drugą stronę, wąż blisko dna i nawet bajzlu w akwa nie było Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości