• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nie fishroom a regał :)

#11
Cinek az ci punkcika dodałem za starannny i dokładny opis Smile 

p.s Jak mogłeś nie odkleić od razu taśmy po nałożeniu sylikonu? Zly
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Rewizja to zawsze dobry pomysł. Jakiej gęstości dajesz gąbki, 30 ppi?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(15-11-2017, 09:20 AM)BlackWater napisał(a): Fajnie się patrzy na takie pomysły i realizację. Gratuluję umiejętności posługiwania się tymi wszystkimi narzędziami. Sump o takiej konstrukcji widzę pierwszy raz. Do tej pory we wszystkich woda się przelewała góra dół, a tu będzie lecieć środkiem złóż?

Chodzi o to żeby wymienić jak największą ilość wody. W tych 3 komorach będą żyły krewetki, nie będzie w nich złóż filtracyjnych. NO możew pierwszej wiadro kaldnesu Wink


Tatakuby, dzięki. Kiedyś wklejałem przegrody do krewetkariów i taśmę odklejałem po jakimś czasie. Wtedy wyszło ładnie... a teraz nie... No trudno Sad


PiotrK, mam 5 krewetkariów z hamburgami z gąbki 45ppi, dobrze się sprawdzają. Przez 30ppi krewetki podobno mogą przejść na wylot, podobno bo nigdy nie miałem Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Projekt bardzo fajny. Wykonania zazdraszczam 

Mam  uwagę. 
Dlaczego bezpieczniki 16A? Nie prościej 6A byłoby wstawić. By zachować stopniowanie

Druga - nie prościej spryskać wodą/płynem /detergentem- świeży silikon i nadmiar ściągnąć kartą/wzornikiem , spoiny wtedy są idealne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Bezpiecznik 16A bo taki miałem. Bardziej mają działać jako włączniki do danych gniazd. Słuszna uwaga.
Tej metody z płynem przy klejeniu nie znałem. Na pewno ją wypróbuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Metoda silikonowania z fabryki okien Dodgy
Drewnianych. Spoina powinna być idealna. Jeśli dobierzesz odpowiednią kostke/karte do zbierania nadmiaru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Kiedyś wklejałem szyby działowe w krewetkariach, do formowania spoiny używałem patyczka po Big Milku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nie ważne czym. Liczy się efekt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Pierwszy poziom z 4 akwariami gotowy, dzisiaj próba szczelności Smile


4 akwaria, jeszcze bez gąbek od hamburgów, w każdym 2 przeloty, jeden na zrzut z durso a drugi na rewizję:
   

Powroty wody z sumpa, w każdym akwarium będę mógł osobno sterować ilość wody oraz w każdej chwili zamknąć jej dopływ żeby odciąć akwarium od całego systemu:
   

Rozdzielnia wody na na półki a po prawej zrzuty z akwariów (rewizje jeszcze nie do końca zrobione na tym foto):
   


Reszta później Angel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Niezły projekt. Jakis update wrzucisz?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości