• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [125 l][Azja pld - wsch][gurami czekoladowe]

#21
Gratulacje. Dobrze kojarzę, że to samce inkubują?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(01-12-2016, 19:31 PM)piotrK napisał(a): Gratulacje. Dobrze kojarzę, że to samce inkubują?
Dzięki, tylko małe szanse na odchowanie czegoś. Odłów samicy trudny, a w ogólnym zbiorniku pewnie nic nie przetrwa.

Co do inkubacji niektóre źródła mówią, że to samce inkubują, ale inne (w tym seriouslyfish) podają, że to nie prawda i to samice inkubują. Ja mogę potwierdzić, że samice. Samce podobno inkubują u pokrewnych gurami samuraj.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
A no tak u S. vaillanti to na pewno samce inkubują, stąd myślałem że to samo jest u czekoladek. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Piękny zbiornik, rozczuliły mnie piskorki Big Grin uwielbiam je ,są takie niedoceniane. Mam 3 , które kupiłam w 2012 roku kiedy zaczynałam przygodę z akwarystyką, akwarium się zmieniało,a niteczki cały czas są ze mną. Na górze to jest pistia? Nie zarasta jak chwast? zawsze się jej "bałam" bo ponoć po czasie można wiadrami wynosić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(21-11-2017, 00:22 AM)Ania84 napisał(a): Piękny zbiornik, rozczuliły mnie piskorki Big Grin uwielbiam je ,są takie niedoceniane. Mam 3 , które kupiłam w 2012 roku kiedy zaczynałam przygodę z akwarystyką, akwarium się zmieniało,a niteczki cały czas są ze mną. Na górze to jest pistia? Nie zarasta jak chwast? zawsze się jej "bałam" bo ponoć po czasie można wiadrami wynosić Wink
Dzieki, piskorki mają jakąś masę krytyczną, jak jest ich mało wcale ich nie widać. Ja mam chyba 6 i cały czas są widoczne. 

Ta roślina to salwinia, teraz mam jej mało, postawiłem głównie rzęsę. W kwaśnej wodzie nic szybko nie rośnie u mnie. Salwinię wyrzucam za to wiadrami z sąsiedniego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Nie było mnie w domu tydzień i ominąłem jedną podmiankę. Potem zrobiłem większą i moje gurami czekoladowe podeszły do tarła. Samce zrobiły się bardzo ciemne i zaczęły się stroszyć. Bardzo ciekawe jest zachowanie tarłowe jak ryby pływają dookoła siebie. Nie zaobserwowałem samego składania ikry, ale poniżej zdjęcie jak samica połyka ikrę z liścia, na którym złożyła ikrę.

   

Niestety jedna z ryb w akwarium (bojownik) ma pleśniawkę albo flexibakteriozę (mam nadzieję to pleśniawka, bojowniki się ostatnio biły). Samica czekoladowca z ikrą też się gdzieś ukryła i nie wiem, czy uda mi się ją odłowić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości