• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54l] Pseudo dorzecze Orinoko

#11
(24-02-2017, 08:54 AM)fazi_poz napisał(a): Drewno drzew iglastych nie wydziela żywicy do wody. Żywica w wodzie jest nierozpuszczalna. Gdyby była, to bursztynów nad morzem by nikt nigdy na oczy nie widział. Wink 

Drewno drzew iglastych nadaje się do akwarystyki, ale musi być lepiej spreparowane. Najlepiej by przeleżało w wodzie z 2 sezony Wink

Jeśli to ma być pseudo Orinoko to może Ramki a nie Borelki? 

Mnie osobiście jeszcze te rośliny rażą (w sensie doboru gatunków), ale tak to już jest jak się biotopowo myśli Wink
Z drewnem iglastym to jest tak że każde ma inną zawartość żywicy. Najwięcej świerk i sosna i one też mają przewody żywiczne. Pomijając to że żywica jest nierozpuszczalna w wodzie to żeby się rozpuściła trzeba by było wyższej temperatury min. 50st.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
a czy przypadkiem popularne w akwarystyce korzenie mopani nie pochodzą od bardzo "żywicznego" drzewa?

(24-02-2017, 08:54 AM)fazi_poz napisał(a): Jeśli to ma być pseudo Orinoko to może Ramki a nie Borelki? 

Nie wiem czy ramki wytrzymają kranówke moją.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(24-02-2017, 10:50 AM)Nortoon napisał(a): a czy przypadkiem popularne w akwarystyce korzenie mopani nie pochodzą od bardzo "żywicznego" drzewa?


(24-02-2017, 08:54 AM)fazi_poz napisał(a): Jeśli to ma być pseudo Orinoko to może Ramki a nie Borelki? 

Nie wiem czy ramki wytrzymają kranówke moją.
Każde drzewo zawiera żywice
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
wiem, ale jeżeli argumentem przeciwko stosowaniu drzew iglastych w akwarium jest ich wysoka 'żywiczność' w porównaniu np z dębem, to pytam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
dalej możemy kontynuować w temacie

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...t=korzenie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
aktualizacja


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
I jak się mają ramirezy ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(27-11-2017, 00:56 AM)AquaDragon napisał(a): I jak się mają ramirezy ?
Żyją. Była raz próba tarła, ale ikra spleśniała.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Po znalezieniu fajnych korzonków dębowych postanowiłem zmienić aranżację na trochę bardziej naturalną. Dojdzie jeszcze trochę syfku na dno.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości