• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus taeniopareius

#1
Czyli kolejne ziemki w mojej kolekcji Smile. Zarówno je, jak i pindare oraz parnaibe musiałem prędzej czy później mieć, a że się nadarzyła okazja to nie mogłem nie skorzystać Big Grin.
 Tym samym bardzo dziękuję Stafe, bo pierwotnie miały do mnie trafić z glasera Gymnogeophagusy, które okazały się być znowu 'Geophagus' a dzięki jego uprzejmości w porę udało mi się zmienić zamówienie Rotfl.

Póki co młodziki, ale już się zaczynają przeganiać, a podłoże przekopują równo Big Grin. W sumie, jak tak na nie patrzę, to idealnie je opisuje określenie- miniaturowa hybryda surinamoidów z brazyloidami Wink. No i zdjęcia w necie nie odwzorowują ich uroku- wyglądają już dużo lepiej, niż się spodziewałem.

   
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Takie bardziej żółciutkie te geopaguski. Ciekawe co z nich wyrośnie. Ile ich masz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
5 sztuk, różnej wielkości, więc liczę na obie płcie Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Świetne małe ziemki, ja też liczę na obie płcie u Ciebie. Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Trzymam kciuki, lubię je za to że to nietypowe surinamoidy. Są ruchliwe? Wyglądają na takie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ciągle w ruchu, przesypują non stop piach Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Poproszę o więcej info. Tzn. prezentację gatunku, tak ja Ty to super robiszSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Gatunek ponownie u mnie Smile

   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piękne rybki. Czekam na rozwój wydarzeń bo pasowałyby u mnie Wink
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ooo ciekawe i bardzo ładne rybki.. Dobrze że są u Ciebie..
Jedne z pierwszych geophagusów które widziałem na żywo ..Rzadko dostępne więc cieszę się że je masz. Powodzenia w hodowli Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości